Affinity Photo dla Windowsa już stabilny i tańszy o 20%

Affinity Photo dla Windowsa już stabilny i tańszy o 20%

Affinity Photo dla Windowsa już stabilny i tańszy o 20%
08.12.2016 15:50, aktualizacja: 08.12.2016 16:59

Jeśli rozważasz kupienie sobie pod choinkę dobrego programu graficznego, w którym będziesz mógł pracować ze zdjęciami i obrazami rastrowymi, koniecznie sprawdź Affinity Photo dla Windowsa i macOS. Program jest już stabilny na obu platformach, a do 22 grudnia można go kupić w cenie 40 dolarów zamiast 50.

O Affinity Photo warto wiedzieć, że nieźle radzi sobie z plikami PSD, zapisanymi w Photoshopie, więc można włączyć go do pracy, nawet jeśli wymieniasz pliki z innymi członkami zespołu.

Obraz

Program sprawdzi się też całkiem nieźle przy wywoływaniu cyfrowych negatywów (DNG) i RAW-ów z aparatów cyfrowych. mamy tu do dyspozycji narzędzia do sterowania balansem bieli i barwami, ręcznej korekty obiektywu (geometria, aberracje), wyostrzania i usuwania szumu, krzywe i barwienie osobno jasnych i ciemnych tonów. Znalazły się tu także narzędzia do retuszu, jak usuwanie czerwonych oczu i punktowych niedoskonałości (plaster).

Obraz

W programie znajduje się też osobny moduł do formowania, działający bardzo podobnie do wtyczki w Photoshopie. [img=paw]W Affinity Photo pojawiła się niedawno także część do tworzenia obrazów HDR. W wersji dla Windowsa była dostępna od momentu wydania bety, na macOS pojawiła się z dzisiejszą aktualizacją (wersja 1.5). Ten moduł jest w stanie tworzyć i obrabiać obrazy o głębi 32 bitów na kanał, dostarcza przestrzeń roboczą dla mapowania tonów obrazów HDR i LDR. Ponadto Affinity Photo ma możliwość składania zdjęć z dużą głębią ostrości z kilku ujęć. Program zyskał również możliwość importowania i eksportowania obrazów w formacie OpenEXR.

Obraz

Wraz z tą aktualizacją Affinity Photo dla macOS zyskał (a dla Windowsa już miał) obsługę systemu OpenColorIO, nowy próbnik kolorów, poprawki działania narzędzi do malowania, w tym dynamikę pędzli, możliwość pracy z obrazami 360° i wiele innych nowości. Program rozwija się bardzo dynamicznie i warto go śledzić, a w szczególności warto go kupić przed 22 grudnia, gdy można zaoszczędzić 10 dolarów.

Wisienką na torcie jest darmowy zestaw makr dla Affinity Photo. Można je zdobyć po rejestracji na stronie promocji. Trzeba bowiem wiedzieć, że od wersji 1.5 Affinity Photo pozwala nagrywać i odtwarzać makra, a także automatycznie przetwarzać wiele obrazów.

W naszej bazie programów znajdziecie oczywiście wersje próbną Affinity Photo dla macOS. Dla Windowsa niestety nie jest dostępna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)