Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować

Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować

Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować
10.11.2016 14:03, aktualizacja: 10.11.2016 17:13

Świetny konkurent Photoshopa, doceniony przez użytkowników macOS, niedługo będzie dostępny także na Windowsie. Ruszyły zapisy do bety programu Affinity Photo. Odnośnik pozwalający pobrać program przyjdzie od razu na podany adres e-mail.

Affinity Photo zyskał uznanie wśród użytkowników macOS, potrzebujących programu do pracy z grafiką rastrową i z możliwością obróbki zdjęć. Program świetnie sprawdza się zarówno przy prostych zadaniach, jak szybka zmiana kadru czy konwersja obrazów, jak i przy pracach bardziej zaawansowanych. Jedną z jego zalet jest przyzwoita obsługa formatu PSD – nie możemy oczywiście spodziewać się cudów, ale nieskomplikowane projekty otworzymy bez problemów. W programie można pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w odcieniach szarości, w głębi 16 bitów na kanał, z możliwością zarządzania profilami ICC.Przestrzeń robocza Affinity Photo została podzielona na kilka zadań: wywoływanie zdjęć, postprodukcja, formowane, eksport, a także zupełnie nowe mapowanie tonów (HDR). Program bez problemu poradzi sobie z usuwaniem zniekształceń wynikających z niedoskonałości optyki aparatu, usuwaniem szumu czy retuszem. Warto tu zaznaczyć, że narzędzia do retuszu i pędzle działają bardzo szybko i dają wrażenie „lekkości”, dzięki autorskim rozwiązania przy renderowaniu efektów pociągnięć. Twórcy programu postarali się, by wersja dla Windowsa była identyczna z tą dla macOS i działała równie dobrze na innym systemie.

350191002155509697

Podczas testowania programu warto zwrócić uwagę także na świetny filtr do dynamicznego oświetlania zdjęć.

350191002155640769

W becie znalazło się także kilka interesujących nowości, które trafią do wydania 1.5 Affinity Photo w przyszłym miesiącu. Można przetestować możliwość składania zdjęć HDR i mapowanie tonów, nagrywanie makr, wsadowe przetwarzanie wielu zdjęć oraz pracę ze zdjęciami 360°.

350191002155771841

Affinity Photo daje dostęp do podstawowych narzędzi tekstowych i wektorowych, ale do projektowania grafiki tego typu i DTP o wiele lepszy jest Affinity Designer, którego beta dla Windowsa jest dostępna publicznie i zupełnie za darmo od czerwca.

Affinity Photo radzi sobie z formatem Photoshopa, a poza tym można w nim pracować z obrazami PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS i PDF. W projektach można wykorzystać nieograniczoną liczbę warstw, masek, efektów i filtrów, które z kolei można przekształcać bez straty jakości. Historia zmian zawsze jest zapisywana z plikiem, więc nawet po otwarciu dokumentu na nowo można wycofać wprowadzone działania.

Gorąco polecam Affinity Photo, zarówno w wersji dla Windowsa, jak i macOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)