Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować

Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować10.11.2016 14:03
Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować

Świetny konkurent Photoshopa, doceniony przez użytkowników macOS, niedługo będzie dostępny także na Windowsie. Ruszyły zapisy do bety programu Affinity Photo. Odnośnik pozwalający pobrać program przyjdzie od razu na podany adres e-mail.

Affinity Photo zyskał uznanie wśród użytkowników macOS, potrzebujących programu do pracy z grafiką rastrową i z możliwością obróbki zdjęć. Program świetnie sprawdza się zarówno przy prostych zadaniach, jak szybka zmiana kadru czy konwersja obrazów, jak i przy pracach bardziej zaawansowanych. Jedną z jego zalet jest przyzwoita obsługa formatu PSD – nie możemy oczywiście spodziewać się cudów, ale nieskomplikowane projekty otworzymy bez problemów. W programie można pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w odcieniach szarości, w głębi 16 bitów na kanał, z możliwością zarządzania profilami ICC.Przestrzeń robocza Affinity Photo została podzielona na kilka zadań: wywoływanie zdjęć, postprodukcja, formowane, eksport, a także zupełnie nowe mapowanie tonów (HDR). Program bez problemu poradzi sobie z usuwaniem zniekształceń wynikających z niedoskonałości optyki aparatu, usuwaniem szumu czy retuszem. Warto tu zaznaczyć, że narzędzia do retuszu i pędzle działają bardzo szybko i dają wrażenie „lekkości”, dzięki autorskim rozwiązania przy renderowaniu efektów pociągnięć. Twórcy programu postarali się, by wersja dla Windowsa była identyczna z tą dla macOS i działała równie dobrze na innym systemie.

350191002155509697

Podczas testowania programu warto zwrócić uwagę także na świetny filtr do dynamicznego oświetlania zdjęć.

350191002155640769

W becie znalazło się także kilka interesujących nowości, które trafią do wydania 1.5 Affinity Photo w przyszłym miesiącu. Można przetestować możliwość składania zdjęć HDR i mapowanie tonów, nagrywanie makr, wsadowe przetwarzanie wielu zdjęć oraz pracę ze zdjęciami 360°.

350191002155771841

Affinity Photo daje dostęp do podstawowych narzędzi tekstowych i wektorowych, ale do projektowania grafiki tego typu i DTP o wiele lepszy jest Affinity Designer, którego beta dla Windowsa jest dostępna publicznie i zupełnie za darmo od czerwca.

Affinity Photo radzi sobie z formatem Photoshopa, a poza tym można w nim pracować z obrazami PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS i PDF. W projektach można wykorzystać nieograniczoną liczbę warstw, masek, efektów i filtrów, które z kolei można przekształcać bez straty jakości. Historia zmian zawsze jest zapisywana z plikiem, więc nawet po otwarciu dokumentu na nowo można wycofać wprowadzone działania.

Gorąco polecam Affinity Photo, zarówno w wersji dla Windowsa, jak i macOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)