AIMP 2.60 wydany

AIMP 2.60 wydany

02.12.2009 09:51, aktualizacja: 02.12.2009 20:23

Po niespełna roku prac ukazała się nowa stabilna wersja popularnego odtwarzacza plików muzycznych AIMP, oznaczona jako 2.60 Build 520.

AIMP to doskonała alternatywa dla lidera oprogramowania przeznaczonego do odtwarzania plików muzycznych - Winampa. Aplikacja poza samą funkcją ustawiania playlist i odtwarzania muzyki oferuje również zestaw narzędzi pozwalających na edytowanie tagów, konwertowanie dźwięku pomiędzy rożnymi formatami, rippowanie płyt czy rejestrowanie dźwięku. Wszystkie te narzędzia dostępne są w formie zewnętrznej aplikacji nie wchodzącej w skład standardowego odtwarzacza. Dodatkowym walorem AIMPa jest obsługa wtyczek (poszerzających funkcjonalność) i skórek pozwalających na dostosowanie wyglądu odtwarzacza do indywidualnych upodobań. Poza tym, program wykorzystuje niewiele zasobów systemowych - średnio około 8 MB pamięci RAM.

Wśród zmian w stosunku do poprzedniej wersji stabilnej wymienić należy zoptymalizowane i przeniesione do osobnych pakietów mechanizmy konwertera i rejestratora audio, usprawniony DSP-Manager z zaktualizowanym equalizerem i zwiększoną kompatybilnością z DFX9, możliwość resetowania statystyk, sortowania list według rankingu i wsparcie CUE-Sheet dla formatów WV, FLAC, APE. Ponadto na uwagę zasługuje również usprawnione jądro aplikacji i silnik odpowiedzialny za skiny. Wśród dostępnych wtyczek pojawiły się rozszerzenia umożliwiające automatyczne wyłącznie komputera, przeglądanie aktywnych radiostacji Shoutcast/Icecast oraz pobieranie okładek. Z kolei w samym odtwarzaczu pojawiły się m.in. funkcje powtarzania wybranego fragmentu utworu, przenikanie w trakcie przewijania, wyświetlania informacji o czasie trwania i rozmiarze pliku wskazanego na liście, ponowne podłączenie z radiostacją po zerwanym połączeniu, wsparcie dla list XSPF i regulacja prędkości przewijania listy odtwarzania. Więcej na temat zmian w nowej wersji znaleźć można w udostępnionym changelogu.

Najnowszą wersję odtwarzacza AIMP 2.60 Build 520 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)