Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update wznowiona. Microsoft obiecuje poprawę

Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update wznowiona. Microsoft obiecuje poprawę

Aktualizacja Windows 10 October 2018 Update wznowiona. Microsoft obiecuje poprawę
13.11.2018 20:08

Po ponad 5 tygodniach opóźnienia Microsoft wznowił dystrybucję wersji 1809 systemu Windows 10, znanej powszechnie jako October 2018 Update.

Aktualizacja została wydana 2 października, ale po zaledwie 4 dniach została wycofana z Windows Update. Powodem był poważny błąd, jaki się w niej znalazł. Nowe wydanie Windowsa w określonych warunkach usuwało pliki użytkowników. Nie był to jedyny błąd w tym wydaniu, ale powodował najwięcej problemów. Błąd w October 2018 Update szybko został naprawiony, ale aktualizacja wróciła do testów. Miejmy nadzieję, że tym razem były dokładniejsze.

Wraz z wydaniem poprawionego Windowsa 10 October 2018 Update, ponownie udostępnione zostały nowe wersje systemów z rodziny Windows Server. Dostępny jest już poprawiony Windows Server 2019, którego oryginalne wydanie także zawierało błąd powodujący usuwanie plików, oraz Windows Server version 1809 z kanału z przedłużonym wsparciem.

Skąd pobrać Windows 10 October 2018 Update?

ISO Windows 10 October 2018 Update jest już dostępne na stronie pobierania. Obraz można wykorzystać do aktualizacji komputerów, na których działa starsza wersja systemu Windows 10. Jeśli nie zależy wam na czasie, możecie poczekać, aż aktualizacja dotrze do was przez Windows Update. Do klientów biznesowych aktualizacja dotrze za pośrednictwem Windows Server Update Services i System Center Configuration Managera.

Warto wiedzieć, że ponownie wydana październikowa aktualizacja nie zmienia numeru kompilacji (wciąż jest to 17763) i nadal nazywa się October 2018 Update. Uruchomione ponownie zostanie za to odliczanie do końca czasu wsparcia. Teraz pierwszym dniem okresu jest 13 listopada.

Microsoft obiecuje poprawę

Na blogu Microsoftu John Cable zapewnia, że zarówno błąd wywołujący usuwanie plików został dokładnie zbadany i rozwiązany, podobnie jak kilka innych problemów. Jakość nowej odsłony October 2018 Update powinna być wyższa niż oryginalnego wydania. Ponadto Microsoft obiecał poważne zmiany w podejściu do kontroli jakości i rozwiązywania błędów.

Możemy też liczyć na lepszą komunikację z użytkownikami i bardziej transparentny proces produkcji oprogramowania, o czym napisał Michael Fortin. W jego wpisie znalazło się dogłębne wyjaśnienie niektórych problemów, z jakimi borykają się deweloperzy Windowsa 10 i nie będzie to ostatni wpis tego typu. Wiele trudności wynika po prostu ze skali, w jakiej pracuje Windows 10 – jest zainstalowany na 700 milionach regularnie używanych komputerów, które można podzielić na około 16 milionów unikalnych konfiguracji sprzętowych.

Kolejny problem to zamiłowanie Microsoftu do telemetrii. Podczas gdy wskaźniki jakości i zadowolenia klientów rzeczywiście rosną na wykresach, pomijane są rzadko występujące, ale poważne błędy. Doskonałym przykładem było wspomniane usuwanie plików. Zauważono go na zaledwie kilkuset komputerach, ale zrujnował odbiór October 2018 Update.

W myśl nowej polityki Microsoft zamierza wprowadzać październikową aktualizację bardzo powoli. Możliwe, że minie kilka dni, zanim Windows Update automatycznie ją wykryje. Ostrożność teoretycznie ma pomóc uniknąć kolejnej poważnej wpadki.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)