Aktualizacja Windows 10 to nie tylko nowości. Oto funkcje, które lada moment znikną z systemu

Aktualizacja Windows 10 to nie tylko nowości. Oto funkcje, które lada moment znikną z systemu

Aktualizacja Windows 10 to nie tylko nowości. Oto funkcje, które lada moment znikną z systemu
Oskar Ziomek
17.09.2018 22:14, aktualizacja: 18.09.2018 11:50

Bez wątpienia jesteśmy coraz bliżej premiery październikowej aktualizacji Windowsa 10. W oczekiwaniu na pojawienie się nowej wersji na komputerach warto jednak zdać sobie sprawę, że aktualizacja nie oznacza tylko rozszerzenia możliwości systemu. Podobnie jak miało to miejsce przy okazji poprzedniej dużej aktualizacji funkcji Windowsa w kwietniu, również teraz z systemu część aplikacji zniknie, a niektóre przestaną być dalej rozwijane. Nie trzeba się przy tym jednak domyślać, które narzędzia zostaną porzucone. Oficjalna lista jest już od jakiegoś czasu dostępna na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

Wraz z październikową aktualizacją z Windowsa 10 zniknie w ten sposób między innymi narzędzie DSM oraz aplikacja Hologram. W systemie przestanie być również dostępny Pomocnik telefonu, którego funkcje zastąpi w całości opcja Twój telefon dostępna w systemowych ustawieniach. Warto przypomnieć, że wraz z aktualizacją Windows 10 zyska w tym zakresie możliwość łatwego przesyłania zdjęć oraz synchronizacji SMS-ów ze smartfonami z Androidem. Z nowych funkcji już teraz mogą korzystać testerzy, co opisywaliśmy w odrębnej publikacji.

Lista funkcji, które znikną z Windowsa 10 wraz z październikową aktualizacją, wraz z propozycją alternatywnych narzędzi. Źródło: Microsoft.
Lista funkcji, które znikną z Windowsa 10 wraz z październikową aktualizacją, wraz z propozycją alternatywnych narzędzi. Źródło: Microsoft.

Ze stron Microsoftu dowiadujemy się jednak także o tych funkcjach, które nie tyle zostaną usunięte, co nie będą już dalej rozwijane (a w związku z tym możliwe, że zostaną dopiero usunięte w przyszłości). Na liście znalazła się między innymi usługa OneSync. Dzięki niej synchronizowane są dane kalendarza, kontaktów oraz aplikacji Poczta, ale identyczna funkcjonalność została już wbudowana w aplikację Outlook. Inną porzuconą aplikacją staje się także Narzędzie Wycinanie. Nie powinno być to jednak zaskoczeniem, ponieważ październikowa aktualizacja przyniesie nowości również w zakresie tworzenia zrzutów ekranu za pomocą innej systemowej aplikacji.

Październikowa aktualizacja Windowsa 10 trafi na komputery użytkowników już w najbliższych tygodniach. Nowa wersja systemu od dłuższego czasu jest już tylko dopracowywana na bazie błędów zgłaszanych przez wewnętrznych testerów. Od kilku tygodni nie pojawiają się w niej także nowe funkcje, choć tu warto odnotować wyjątek pod postacią nowych powiadomień o zalecanych aplikacjach systemowych, które jednak szybko usunięto ze względu na wyraźne oburzenie zaskoczonych użytkowników. Ostateczna data premiery stabilnej wersji aktualizacji nie jest jeszcze znana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (231)