Aktualizacje bezpieczeństwa na Nokiach szybciej niż na Nexusach

Aktualizacje bezpieczeństwa na Nokiach szybciej niż na Nexusach

06.09.2017 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy wyborze smartfon z Androidem warto kierować się nie tylko specyfikacją i stosunkiem jakości do ceny, ale także wsparciem ze strony producenta. Nie chodzi tutaj wyłącznie o nowe wersje Androida, ale również o aktualizacje bezpieczeństwa, a nawet przede wszystkim o nie. Tutaj pochwała należy się HMD Global, bowiem to Nokia 5 jako pierwsza dostała najnowsze biuletyny bezpieczeństwa.

Android stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, a więc będzie coraz częstszym celem ataków. Warto więc posiadać urządzenie, które na te ataki będzie odporne, a przynajmniej na większość z nich. Kluczową rolę odgrywa tutaj użytkowników, ale także eliminacja luk w samym systemie operacyjnym, które łatane są aktualizacjami bezpieczeństwa.

Aktualizacje wydawane są co miesiąc i na szybkie je wdrożenie mogą liczyć użytkownicy Nexusów i Pixeli. Jednakże wrześniowe poprawki bezpieczeństwa jako pierwsza dostała Nokia 5, którą mieliśmy przyjemność testować. HMD Global, firma mająca prawa do marki Nokia, wyprzedziła nawet Google, które przecież odpowiada za wydanie tych aktualizacji bezpieczeństwa.

Obraz

Zrzut ekranu opublikowany na NPU potwierdza, że mamy do czynienia ze wrześniową poprawką bezpieczeństwa. Paczka waży 142 MB. Informacje o wrześniowej aktualizacji już zostały opublikowane przez Google, ale w momencie wydania poprawki na Nokię 5, nie były jeszcze dostępne.

Użytkownicy nowych smartfonów z logo Nokii mogą narzekać, że cena jest za wysoka względem oferowanej specyfikacji. Okazuje się jednak, że płacą oni również za naprawdę dobre wsparcie. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości wydawanie aktualizacji będzie równie sprawne. Jeśli chodzi o Androida 8.0 Oreo na Nokie, to aktualizacja została już potwierdzona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)