Aktualizacje Windowsa 10 będą instalowane dłużej, ale mniej irytująco

Aktualizacje Windowsa 10 będą instalowane dłużej, ale mniej irytująco

Aktualizacje Windowsa 10 będą instalowane dłużej, ale mniej irytująco
Oskar Ziomek
20.07.2017 17:35

Sposób instalacji aktualizacji w systemie Windows 10 jest właśnie modyfikowany. Nie chodzi tu jednak o szybsze dostarczanie nowych kompilacji, by zwiększyć udział najnowszej wersji systemu wśród użytkowników, ale o sam proces ich instalacji. Celem jest zminimalizowanie czasu, który Windows musi poświęcić na ten etap aktualizacji, kiedy z komputera nie można równocześnie korzystać, gdyż jest między innymi wielokrotnie restartowany.

Rozwiązaniem okazało się przeniesienie dwóch elementów aktualizacji do etapu przygotowawczego (tzw. online), które dotychczas odbywały się w trakcie etapu offline, a więc wtedy, gdy system instalował pobrane aktualizacje i nie zezwalał na równoczesne użytkowanie komputera. Modyfikacja objęła proces tworzenia kopii zapasowej aplikacji, ustawień i konfiguracji oraz przygotowywanie nowych plików systemowych.

W efekcie aktualizacja do nowej wersji systemu ma teraz trwać krócej: więcej jej etapów zostanie zrealizowanych w tle, jeszcze przed koniecznością ponownego uruchomienia komputera. Z punktu widzenia użytkowników, rzeczywiście system pozostanie użyteczny dłużej i będzie wymagać pozostawienia samemu sobie na krócej, ale należy mieć jednocześnie świadomość, iż sumarycznie aktualizacja może zajmować więcej czasu niż dotychczas, ponieważ działanie w tle nie jest równie efektywne, jak podczas fazy offline.

Tak zmodyfikowany sposób instalacji aktualizacji dostępny jest już teraz dla uczestników programu Insider, którzy w ramach informacji zwrotnej mogą oceniać jego działanie. Nowa metoda aktualizowania komputerów ma być oficjalnie wydana wraz z aktualizacją Fall Creators Update, której spodziewać się należy we wrześniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)