Alior Bank ostrzega klientów przed nowym zagrożeniem – uwaga na fałszywe e-maile

Alior Bank ostrzega klientów przed nowym zagrożeniem – uwaga na fałszywe e-maile29.11.2018 09:24
Klienci Alior Banku powinni zachować szczególną ostrożność podczas czytania e-maili. (depositphotos)
Klienci Alior Banku powinni zachować szczególną ostrożność podczas czytania e-maili. (depositphotos)

Alior Bank ostrzega klientów przed nowym zagrożeniem. Przestępcy wykorzystują odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail, które mają nakłonić do pobrania złośliwego pliku.

Jak informuje Alior Bank, fałszywe wiadomości e-mail wysyłane są z adresu kontakt@alior.pl. Wśród używanych tytułów jest m.in. Powiadomienie o zapłacie. Dla nieświadomej osoby wiadomość może wyglądać, jak faktycznie wysłana przez Alior Bank. W związku z tym, klienci powinni zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z poczty.

Fałszywa wiadomość e-mail.
Fałszywa wiadomość e-mail.

Wiadomości zawierają plik PDF, który po otwarciu wyświetla dużą ikonę zachęcającą użytkownika do kliknięcia, aby zobaczyć cały dokument. Wówczas ofiara ataku jest przenoszona do usługi Dropbox w celu pobrania złośliwego pliku. Niestety, bank w komunikacie nie podaje szczegółów dotyczących wspomnianego pliku.

350255424484042689

Alior Bank dodaje, że osoby, które jednak pobrały złośliwy plik, powinny zachować szczególną ostrożność. Przestępcy mogą bowiem wykorzystać zarażony komputer do zdobycia danych logowania do konta bankowego. W związku z tym, w przypadku logowania się do jakiegokolwiek systemu bankowości elektronicznej (Alior Bank i inne banki) nie należy korzystać z tego urządzenia.

Niewykluczone, że na zarażonych komputerach niezbędna będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)