Amazon zauważył polskie książki… przynajmniej jedną

Amazon zauważył polskie książki… przynajmniej jedną

16.02.2015 14:01, aktual.: 16.02.2015 14:38

W sklepie Amazon Kindle, w którym można kupować czytniki Kindle i książki elektroniczne, niedawno otwarty został dział z książkami elektronicznymi w języku polskim. Czy to powód do radości? Na razie trudno powiedzieć.

Czytniki Kindle są w Polsce bardzo popularne, ale mimo tego firma Amazon nie zauważa polskiego rynku – no chyba że w grę wchodzi szukanie chętnych do pracy w ogromnych magazynach. Dział z polskimi e-bookami, który od niedawna znajduje się na liście kategorii Kindle Store, nie jest niestety dowodem na to, że polski rynek zaczął się liczyć. Aby do nowego działu dotrzeć, należy wejść w dział Kindle eBooks, a następnie z Foreign Languages wybrać Other Languages i tam Polish. Dział otrzymał także własną wyszukiwarkę, ale na razie nie bardzo jest do czego ją wykorzystać. Na razie znajdziemy tam tylko jedną pozycję, do tego nieprawidłowo opisaną.

Obraz

Dział z jedną pozycją nie oznacza oczywiście, że w Kindle Store znajduje się tylko jedna książka po polsku. Wyszukiwarka po wpisaniu hasła polish language books lub polski zwróci nam kilkadziesiąt pozycji, które z jakiegoś powodu nie trafiły do odpowiedniej kategorii językowej. Na liście znajdziemy kilka klasyków literatury dostępnych za darmo (Sienkiewicz), książki wydawnictwa Helion, a także trochę literatury współczesnej. Ich odnalezienie jest bardzo trudne i nie mogą liczyć na żadną promocję, chyba że ktoś znajdzie je przez przypadek.

Widocznie utrzymanie porządku w Kindle Store nie jest priorytetem. Szkoda, bo możliwość przeszukiwania polskich książek na ogromnej, międzynarodowej platformie mogłaby zachęcić wydawców do dodatkowych inwestycji w poszerzenie zasięgu. Byłaby to też szansa dla początkujących pisarzy, których Amazon ochoczo promuje.

Kindle Store oferuje także subskrypcje na kilka polskich magazynów. Na szczęście te znajdziemy bez problemu w odpowiednim dziale z czasopismami.

Przy tej okazji warto zajrzeć także do innego nowego działu – z książkami po rosyjsku. W przeciwieństwie do polskiego, ten nie został ukryty przed wzrokiem czytelników. Znajdziemy tu sporą kolekcję książek dostępnych za darmo i wszystko wskazuje na to, że lada dzień ruszy Amazon.ru.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)