AMD Athlon 240GE i 220GE – specyfikacja dwóch nowych modeli procesorów

Źródło: Materiały prasowe AMD
Źródło: Materiały prasowe AMD
Piotr Urbaniak

21.12.2018 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AMD wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele procesorów w mikroarchitekturze Zen. Oba stanowią nieco wydajniejszą alternatywę dla zaprezentowanego we wrześniu Athlona 200GE – również mają po dwa rdzenie, cztery wątki i grafikę Radeon Vega 3, ale podniesiono w nich częstotliwość zegara taktującego.

Jeszcze raz – oba nowe procesory wyposażone są w dwa rdzenie Zen, wykonane w procesie litograficznym klasy 14 nm, z obsługą wielowątkowości współbieżnej. Daje to cztery możliwe do poprowadzenia wątki. Ilość pamięci podręcznej poziomu drugiego wynosi po 512 KB na rdzeń, a poziomu trzeciego – 4 MB na cały czip. Do tego dochodzi układ graficzny Radeon Vega 3 ze 192 procesorami strumieniowymi, 12 jednostkami teksturującymi i czterema jednostkami renderującymi. Pozwala to zbudować całkiem sensowny pecet do multimediów.

Podczas gdy taktowanie dotychczasowego modelu Athlon 200GE wynosi 3,2 GHz, Athlon 240GE zapewnia zegar na poziomie 3,5 GHz, a Athlon 220GE – 3,4 GHz. Niemniej TDP nie ulega przy tym zmianie i w dalszym ciągu jest równe 35 W.

Źródło: Materiały prasowe AMD
Źródło: Materiały prasowe AMD

Ceny jakie trzeba będzie zapłacić za nowości to: Athlon 240GE – 75 dol., Athlon 220GE – 65 dol. Dla odniesienia, starszy odpowiednik kosztuje 55 dol. W Polskich warunkach oznacza to 230 - 250 zł. Kwoty w złotówkach nie zostały jeszcze podane, ale nietrudno je oszacować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)