Amerykanie znudzeni Facebookiem - a co z resztą świata?

Amerykanie znudzeni Facebookiem - a co z resztą świata?

Wojciech Cybulski
14.06.2011 04:41, aktualizacja: 14.06.2011 05:12

Facebook traci użytkowników. Niemożliwe? A jednak. W ostatnim miesiącu z korzystania z Facebooka zrezygnowało prawie 6 milionów Amerykanów. A w ślad za nimi idą kolejne nacje.

Niedawno pisaliśmy, że Facebook stale zyskuje nowych użytkowników i ma wkrótce przełamać barierę 700 milionów aktywnych kont. Informacje te są oczywiście prawdziwe, jednak wzrost zainteresowania Facebookiem jest obserwowany głównie na rynkach wschodzących, takich jak Brazylia, Egipt, Indonezja czy Meksyk. W krajach, gdzie konto na Facebooku posiada już ponad 50% obywateli, można zaobserwować przesycenie rynku i powolny odpływ użytkowników. Dzieje się tak w szczególności w Stanach Zjednoczonych, od których portal Zuckerberga rozpoczął ekspansję na cały świat. Tylko w ostatnim miesiącu liczba użytkowników korzystających w USA z Facebooka zmniejszyła się z 155,2 do 149,4 milionów osób. Podobne tendencje, choć na zdecydowanie mniejszą skalę, można zauważyć w takich krajach jak Wielka Brytania czy Norwegia.

Czy wobec powyższych informacji Facebook ma szanse na przełamanie kolejnej bariery w postaci miliarda aktywnych kont? Prawdopodobnie wyczyn ten będzie niemożliwy bez rozszerzenia działalności na Chiny, które póki co skutecznie bronią się przed ekspansją Facebooka i stawiają na własne rozwiązania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)