Android 10 (Go edition) zapowiedziany. Tanie smartfony staną się szybsze i bezpieczniejsze

Android 10 (Go edition) zapowiedziany. Tanie smartfony staną się szybsze i bezpieczniejsze
Redakcja

27.09.2019 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Go to wprowadzona w 2018 roku platforma rozwijana z myślą o najtańszych smartfonach, mających nie więcej niż 1,5 GB pamięci RAM. System doczekał się nowej odsłony, która bazuje na Androidzie 10.

Według zapewnień Google'a, Android Go okazał się olbrzymim sukcesem, więc zapowiedzenie nowej wersji było tylko kwestią czasu. Co nowego?

Android 10 Go ma przyspieszyć działanie smartfonów

System od początku miał zapewnić przyzwoite działanie nawet na najbardziej podstawowych podzespołach, ale nowa wersja sprawdza się ponoć jeszcze lepiej.

Google przekonuje, że aplikacje uruchamiają się o 10 proc. szybciej niż w przypadku Androida 9 Go.

Android 10 Go ma też zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa

Google zaimplementował nowy protokół szyfrowania danych o nazwie Adiantum. Został on zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu zasobów.

Innymi słowy - telefony z Androidem 10 Go mają zapewnić ten sam poziom bezpieczeństwa, co urządzenia z "dużą" wersją systemu, a to wszystko bez obniżenia wydajności.

Android 10 Go przeczyta tekst za użytkownika

W nowej wersji systemu Google rozszerzył znaczenie funkcji zamiany tekstu na mowę. Teraz będzie można ją wygodnie aktywować w dowolnym momencie, a telefon odczyta to, co wyświetlane jest akurat na ekranie. Przeglądanie sieci ma przypominać słuchanie radia.

Obraz

Według danych Google'a, w ciągu 18 miesięcy przeszło 500 producentów wypuściło ponad 1600 różnych smartfonów wykorzystujących platformę Android Go. Szczególną popularnością mają się one cieszyć na takich rynkach jak Indie, Nigeria, Brazylia czy Afryka Południowa. Android 10 Go wyląduje na pierwszych smartfonach jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)