Android 10 to rzadkość. CERT Orange zatęsknił za wykresem Google'a i stworzył własny

Android 10 to rzadkość. CERT Orange zatęsknił za wykresem Google'a i stworzył własny24.04.2020 16:54
Android 10 to wciąż rzadkość, fot. Getty Images
Android 10 to wciąż rzadkość, fot. Getty Images

Android 10 ma przed sobą długą drogę, zanim stanie się najpopularniejszą wersją mobilnego systemu Google'a. Zespół CERT Orange zwrócił uwagę na problem braku oficjalnych statystyk Androida, o czym informowaliśmy kilka dni temu i postanowił podzielić się własnymi danymi. Analizując statystyki Cyber Tarczy dostępnej dla klientów Orange, udało się stworzyć wykres kołowy, który jasno pokazuje, jak dużym problemem Androida wciąż jest fragmentacja.

Jak wynika z przedstawionych danych, z najnowszego Androida 10 korzysta obecnie mniej niż 15 proc. użytkowników smartfonów z Androidem, choć nie należy zapominać, że grupą badawczą są tutaj osoby korzystające z Cyber Tarczy. Najpopularniejszą wersją pozostaje Android 9 Pie z wynikiem ponad 42 procent, a warto pamiętać, że jest to system, który pojawił się na rynku w drugiej połowie 2018 roku.

Co jednak w tym przypadku istotniejsze, wśród użytkowników wciąż nie brakuje osób, które korzystają z dużo starszych urządzeń, nawet z Androidem 4. To po prostu niebezpieczne – do tak leciwych systemów nie są już w praktyce wydawane przez producentów łatki bezpieczeństwa, a przez to smartfony mogą stać się łatwym celem dla atakujących. Pocieszeniem może być tylko fakt, że korzysta z nich stosunkowo niewielka liczba osób.

Z wykresu CERT Orange można odczytać także inne interesujące dane. Okazuje się na przykład, że od Androida 10 popularniejszy jest nawet Android 8 i 8.1 razem wzięte, bo uzyskują łącznie ponad 20 proc. rynkowego udziału.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)