Android 11: z nowymi ostrzeżeniami unikniesz typowego błędu podczas ładowania

Android 11: z nowymi ostrzeżeniami unikniesz typowego błędu podczas ładowania

Android 11 pomoże efektywniej ładować smartfon bezprzewodowo, fot. Getty Images
Android 11 pomoże efektywniej ładować smartfon bezprzewodowo, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
03.03.2020 12:44, aktualizacja: 03.03.2020 13:43

Android 11 pomoże zadbać o najbardziej efektywne bezprzewodowe ładowanie. Jak zwrócili uwagę pierwsi testerzy nowego mobilnego systemu Google'a, w Androidzie pojawią się powiadomienia sugerujące konieczność sprawdzenia pozycji smartfonu na bezprzewodowej ładowarce. Oprogramowanie będzie wykrywać, że urządzenie najprawdopodobniej nie leży dokładnie nad cewką, a przez to może się ładować dużo wolniej.

Na nowy komunikat na początku zwrócono uwagę na reddicie, ale później sprawę szerzej opisał serwis 9to5Google. Chodzi o krótką informację o konieczności poprawienia pozycji smartfonu na bezprzewodowej ładowarce, by energia była przekazywana do akumulatora jak najszybciej. Obecnie wiele wskazuje na to, że funkcja będzie dostępna tylko dla użytkowników Google Piksela, w dodatku nie wszystkich modeli, ale nie jest to pewne – warto pamiętać, że mówimy o pierwszych, testowych wydaniach Androida 11.

Google Pixel 4 i powiadomienie o niewłaściwym umieszczeniu telefonu na ładowarce, źródło: 9to5Google, reddit.
Google Pixel 4 i powiadomienie o niewłaściwym umieszczeniu telefonu na ładowarce, źródło: 9to5Google, reddit.

Opisywany komunikat wyświetlany jest najpewniej na bazie analizy ilości energii przekazywanej do akumulatora. Bieżąca wartość może być porównywana do maksymalnej, a na tej podstawie wyciągany wniosek o niepoprawnym ułożeniu smartfonu. Teoretycznie nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by komunikaty pokazywały się nie tylko właścicielom Pikseli. Testującym udało się zobaczyć opisywany komunikat podczas sprawdzania Androida 11 zainstalowanego w Pikselach 4. generacji, ale nie pojawił się już w we wcześniejszych wersjach tego urządzenia.

Warto przypomnieć, że opisywana zmiana związana z bezprzewodowym ładowaniem nie jest jedyną nowością dotyczącą Androida 11, o której już wiemy. Wcześniej pisaliśmy między innymi o odświeżonym panelu powiadomień oraz ułatwieniach w zakresie bezprzewodowego drukowania. Android 11 powinien się pojawić w pierwszych smartfonach pod koniec 2020 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)