Android 12 gotowy dla programistów. Można już pobierać Developer Preview 1

Android 12 gotowy dla programistów. Można już pobierać Developer Preview 1

Android 12 wkracza do akcji, fot. Getty Images
Android 12 wkracza do akcji, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
20.02.2021 07:00, aktualizacja: 20.02.2021 11:12

Android 12 jest już dostępny do pobrania dla deweloperów. Chodzi o wydanie Developer Preview 1, które z pewnością pełne jest błędów i niedociągnięć, ale daje pierwszy obraz tego, jak docelowo będzie wyglądać nowy system. Zgodnie z harmonogramem Google'a, finalne wydanie Androida 12 ma być gotowe w sierpniu i później trafić do urządzeń "zwykłych" użytkowników.

Poglądowej wersji nie może niestety pobrać każdy posiadacz smartfonu. Android 12 Developer Preview 1 zadziała bowiem jedynie w Pikselach: 3/3 XL, 3a/3a XL, 4/4 XL, 4a/4a 5G oraz 5. Odpowiednie paczki wraz z sumami kontrolnymi SHA-256 można znaleźć w dokumentacji. Jak zaznacza Google, powrót do wcześniejszego, stabilnego wydania Androida możliwy jest w dowolnym momencie.

Finalna wersja Androida 12 ma być gotowa w II połowie roku, fot. Google.
Finalna wersja Androida 12 ma być gotowa w II połowie roku, fot. Google.

Android 12 póki co skrywa przed użytkownikami wiele tajemnic. Z dotychczasowych przecieków i spekulacji wiemy co prawda, że system najprawdopodobniej zostanie zauważalnie odświeżony wizualnie względem poprzedników i zyska kilka ciekawych funkcji, ale ostateczny obraz możliwości wyłoni się dopiero w nadchodzących miesiącach, wraz z kolejnymi wydaniami Androida 12.

Najważniejsze cechy Androida 12 zostaną zapewne zaprezentowane zdalnie, a nie na konferencji I/O jak miało to miejsce w roku 2019 i poprzednich. Później sprawę skomplikowała pandemia koronawirusa.

O pierwszych ciekawostkach związanych z Androidem 12 możecie przeczytać w świetnie przygotowanym wpisie na blogu AntyHakera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)