Poglądowej wersji nie może niestety pobrać każdy posiadacz smartfonu. Android 12 Developer Preview 1 zadziała bowiem jedynie w Pikselach: 3/3 XL, 3a/3a XL, 4/4 XL, 4a/4a 5G oraz 5. Odpowiednie paczki wraz z sumami kontrolnymi SHA-256 można znaleźć w dokumentacji. Jak zaznacza Google, powrót do wcześniejszego, stabilnego wydania Androida możliwy jest w dowolnym momencie.
Android 12 póki co skrywa przed użytkownikami wiele tajemnic. Z dotychczasowych przecieków i spekulacji wiemy co prawda, że system najprawdopodobniej zostanie zauważalnie odświeżony wizualnie względem poprzedników i zyska kilka ciekawych funkcji, ale ostateczny obraz możliwości wyłoni się dopiero w nadchodzących miesiącach, wraz z kolejnymi wydaniami Androida 12.
Najważniejsze cechy Androida 12 zostaną zapewne zaprezentowane zdalnie, a nie na konferencji I/O jak miało to miejsce w roku 2019 i poprzednich. Później sprawę skomplikowała pandemia koronawirusa.
O pierwszych ciekawostkach związanych z Androidem 12 możecie przeczytać w świetnie przygotowanym wpisie na blogu AntyHakera.