Android 12 z hibernacją aplikacji? Google pozwoli lepiej zarządzać pamięcią

Android 12 z hibernacją aplikacji? Google pozwoli lepiej zarządzać pamięcią

fot. Denny Muller
fot. Denny Muller
18.01.2021 18:09

Google może wprowadzić nowy system zarządzania pamięcią w telefonach, który zwolni nam dodatkowe zasoby i w rezultacie przyspieszy pracę telefonu. Rozwiązanie to byłoby czymś w rodzaju hibernacji aplikacji i może trafić do Android 12.

Wzmianki o nowej funkcjonalności w nadchodzącej wersji Androida odkrył portal XDA Developers. Według niedawnych wpisów deweloperów zajmujących się rozwojem Androida (Android Open Source Project), Google ma wprowadzić nową usługę serwisową. Ma ona wprowadzać aplikacje w stan hibernacji, gdy nie są w użyciu - a tym samym zoptymalizować bieżącą pamięć telefonu. Byłby to nowy stan "głębszego snu" niż obecnie dostępny w Androidzie.

Szczegóły nie są jeszcze do końca jasne - czy hibernacja będzie włączać się po określonym czasie w oparciu o statystyki użytkowania, czy też użytkownik będzie mógł ustalić ręcznie, które aplikacje chce zahibernować.

Eksperci z XDA Developers sądzą, że proces hibernacji będzie automatyczny - podobnie jak wprowadzony do Androida 11 w roku 2020 system automatycznego zabierania uprawnień aplikacjom, których nie używamy.

Co więcej, jest także możliwe, że w ramach tej funkcji będziemy mogli usunąć część lub całość danych z danej aplikacji, by po wyłączeniu hibernacji ją przywrócić.

Więcej szczegółów poznamy być możę w lutym 2021 r., kiedy to zostanie udostępniona pierwsza, deweloperska wersja Androida 12.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)