Android 8.1 FP: ulepszenia autouzupełniania i współdzielenia pamięci

Strona głównaAndroid 8.1 FP: ulepszenia autouzupełniania i współdzielenia pamięci
28.11.2017 14:34
Android 8.1 FP: ulepszenia autouzupełniania i współdzielenia pamięci

Do uczestników programu beta Androida trafia najnowsza wersja systemu – Android 8.1 Final Preview. Jest to zarazem ostatnia kompilacja przed udostępnieniem 8.1 Oreo w wydaniu stabilnym, już w przyszłym miesiącu. Google podsumowuje więc pokrótce zmiany i zachęca deweloperów aplikacji do testów, by dzięki temu na czas dostosować swoje aplikacje w Sklepie.

W skrócie, większość zmian w najnowszym Androidzie dotyczy optymalizacji działania wersji Go (przeznaczonej dla urządzeń z małą ilością pamięci operacyjnej) oraz uruchomienia API sieci neuronowych (Neural Network API), co pozwoli w smartfonach na implementację kolejnych inteligentnych rozwiązań. Poza tym pojawiły się oczywiście także poprawki dotychczas znanych błędów oraz tych zgłaszanych przez testerów. Nowe API sieci neuronowych pozwala na szybsze wykonywanie obliczeń związanych z uczeniem maszynowym, które wykorzystują między innymi frameworki TensorFlow Lite oraz Caffe2.

350207165023414209

Android 8.1 to także ulepszenia autouzupełniania, co ma się odbić pozytywnie na możliwościach menedżerów haseł i nowe API współdzielonej pamięci, które pozwoli na szybszy dostęp do często wykorzystywanych danych. Wszystkie te nowości można już teraz testować w ostatnim wydaniu Preview, do czego nie trzeba wykorzystywać fizycznych urządzeń, a wystarczy emulator.

Nowy system przynosi również zmianę zarezerwowaną tylko dla użytkowników smartfonu Pixel 2: włączy w nim możliwość korzystania z Pixel Visual Core, koprocesora pozwalającego aparatowi wykonywać lepsze zdjęcia HDR+.

Jak informuje Google, Android 8.1 trafi na wszystkie obsługiwane urządzenia serii Nexus i Pixel już w przyszłym miesiącu, w tym do modeli: Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X oraz Nexus 6P. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale ponieważ grudzień za pasem, zostanie zapewne ogłoszona już na dniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)