Android 9.0 na smartfonach Huaweia. Oto pierwsze modele, które mają dostać aktualizację

Android 9.0 na smartfonach Huaweia. Oto pierwsze modele, które mają dostać aktualizację

Android 9.0 na smartfonach Huaweia. Oto pierwsze modele, które mają dostać aktualizację
10.09.2018 13:10, aktualizacja: 10.09.2018 13:44

Nowa wersja nakładki EMUI, bazująca na Androidzie 9.0, została oficjalnie zapowiedziana przez Huaweia. Ponadto użytkownicy wybranych smartfonów mogą już testować wydanie beta. Natomiast już niebawem udostępniona zostanie stabilna wersja.

Aktualizacja do Androida 9.0 ma zostać wydana w ciągu najbliższych tygodni. Niektórzy wskazują, że pojawi się jeszcze we wrześniu. Kilka smartfonów chińskiego producenta, już w wersji z nowym Androidem, zostało przyłapanych w Wi-Fi Alliance, co sugeruje, że aktualizacja powinna już być gotowa do wdrożenia. Otrzymały one bowiem certyfikację od wspomnianej organizacji.

Na liście smartfonów znalazły się następujące modele: Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro. Zabrakło jednak innych nowych urządzeń, w tym modelu P20 Lite i Mate 10 Lite. Najpewniej zostały one wpisane na drugą turę aktualizacji. Huawei, podobnie jak większość producentów, aktualizacje smartfony według wcześniej ustalonej listy. Priorytet mają topowe modele, następnie dodawane są kolejne urządzenia z portfolio.

źródło: androidcentral.com
źródło: androidcentral.com

Android 9.0, wraz z nakładką EMUI 9.0, powinien zostać jeszcze wydany na: Mate 10 Porsche Design, Mate RS Porsche Design, Honor 10, Honor V10 i Honora Play. Lista może zostać poszerzona o kolejne modele, w tym także smartfony ze średniej półki cenowej. Niestety, użytkownicy niewymienionych modeli muszą uzbroić się w cierpliwość.

Huawei chwali się, że nowa wersja ma zmniejszyć liczbę kroków potrzebnych, żeby włączyć żądaną funkcję. Powinno to przełożyć się na łatwiejszą obsługę. Skupiono się również na na optymalizacji działania i uruchamiania aplikacji. Względem EMUI 8.0, Instagram ma uruchamiać się o 12 proc. szybciej, w przypadku Spotify udało się uzyskać poprawę na poziomie 11 proc. Warto jeszcze wspomnieć o GPU Turbo 2.0. W wybranych scenariuszach, aktualizacja ma poprawiać wydajność nawet o 60 proc. Zmniejszone zostało zużycie energii o 30 proc, dzięki usprawnieniom w mechanizmie zarządzania energią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)