Android 9.0: nowy system z „plackiem” w nazwie?

Android 9.0: nowy system z „plackiem” w nazwie?

Android 9.0: nowy system z „plackiem” w nazwie?
Oskar Ziomek
19.01.2018 12:15

Google zdążyło przyzwyczaić użytkowników swoich produktów do specyficznego nazewnictwa dużych wersji Androida. Każda kolejna edycja systemu otrzymuje dopisek będący innym słodyczem czy deserem, dodatkowo na następną w kolejności literę alfabetu. Najnowszy aktualnie system to Oreo i choć do premiery kolejnego Androida z dopiskiem na literę P pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz pojawiają się spekulacje, jak mógłby się nazywać.

Ciekawe spostrzeżenie w tym zakresie pojawiło się ostatnio na Twitterze, gdzie zwrócono uwagę na najnowsze fragmenty kodu w repozytorium Android Open Source Project. Zdają się one zdradzać część nazwy nowego Androida – Androida Pi. Choć może to być przypadek i jedynie wewnętrzne nazewnictwo, które nie będzie miało związku z ostateczną nazwą, to z drugiej strony zwraca się uwagę, iż może chodzić o słowo Pie, po angielsku oznaczające między innymi placek, pierożek lub po prostu ciastko.

Amusing: new commits in AOSP refer to the next version of Android as "Android Pi" which is clearly not a dessert, though maybe shorthand for Android Pie.https://t.co/LXxv4MUYhnhttps://t.co/DH0TlgxiBR Let the speculation begin#AndroidP #Android9

— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) 17 stycznia 2018Choć wybranie placka na dopisek do systemu jest oczywiście możliwe, można jednocześnie odnieść wrażenie, że prawdopodobieństwo jest raczej małe. Słowo Pie pojawiło się już bowiem wcześniej wśród nazw systemu, konkretnie pierwszej jego edycji, która otrzymała dopisek Apple Pie oznaczający szarlotkę. Wybranie fragmentu wcześniejszej, dłuższej nazwy na dopisek najnowszego Androida byłoby więc nietypowym posunięciem, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę mnogość innych dostępnych opcji: Pancake – naleśnik, Praline – pralinka, Peppermint – miętówka, Peanut butter – masło orzechowe, Popsicle – lód na patyku...

Powyższe to tylko kilka propozycji. Wszystko opiera się jak na razie wyłącznie o spekulacje. Ciekawi jesteśmy innych pomysłów na nową, chwytliwą nazwę dla Androida. Jakim słodyczem na literę P powinien on zostać według Was nazwany? Zapraszamy do umieszczania własnych propozycji i dyskusji w komentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)