Android 9.0 to Android Pistachio – pracownik Huawei zdradził nazwę nowego systemu

Android 9.0 to Android Pistachio – pracownik Huawei zdradził nazwę nowego systemu
Oskar Ziomek

09.07.2018 18:50, aktual.: 09.07.2018 20:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że nazwa nowego Androida P mogła zostać właśnie ujawniona. W Internecie pojawiły się ciekawe informacje, których źródłem jest polski oddział wsparcia technicznego firmy Huawei. Jeden z użytkowników rozpoczął rozmowę z pracownikiem, by dopytać o szczegóły aktualizacji Androida w swoim smartfonie i przez przypadek dowiedział się, że aktualizację otrzyma najpewniej w momencie wypuszczenia najnowszego Androida Pistachio, czyli pistacji.

O szczegółach informuje serwis android.com.pl, bazując z kolei na doniesieniach od swojego czytelnika. Ten dostarczył zrzuty ekranu rozmowy z pracownikiem pomocy technicznej Huawei. Jak widać, pod koniec rozmowy istotnie pada nazwa Androida Pistachio. Najprawdopodobniej to własnie tak nazwany będzie nowy system. Wydaje się bowiem dość prawdopodobne, aby pracownik pomocy technicznej znał właściwą nazwę już wcześniej, a jedynie przez przypadek użył jej w kontakcie w klientem.

  • Fragment rozmowy ze Wsparciem Technicznym Huawei, źródło: android.com.pl.
  • Fragment rozmowy ze Wsparciem Technicznym Huawei, źródło: android.com.pl.
[1/2] Fragment rozmowy ze Wsparciem Technicznym Huawei, źródło: android.com.pl.

Warto dodać, że prognoza nazwy związanej ze słowem Pistachio pojawiła się już wcześniej. Kilka miesięcy temu informował o tym serwis Bloomberg. Ówczesne doniesienia miały wskazywać, że nowy Android dostanie przydomek Pistachio Ice Cream – w mojej ocenie mniej chwytliwy niż po prostu Pistachio i niepotrzebnie nawiązujący do jednej z poprzednich wersji Androida – Ice Cream Sandwich.

Przydomek Pistachio wydaje się więc prawdopodobny, a przy okazji jest już drugim wskazaniem na nazwę związaną z pistacjami. Ta z kolei pasuje do wcześniejszych doniesień o Androidzie Pi, a spekulując dalej – do oficjalnych grafik przedstawiających zielone logo Androida P.

Oficjalne logo Androida 9.0 P, źródło: android-developers.com.
Oficjalne logo Androida 9.0 P, źródło: android-developers.com.

Warto przypomnieć, że premiera nowego Androida jest już naprawdę blisko. Niedawno pojawiła się kolejna beta systemu, w której kod ma już być tylko dopieszczany. Stabilna edycja Androida P zadebiutuje już w najbliższych miesiącach i przyniesie sporo ciekawych zmian, z których wiele związanych jest z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także