Android Auto 5.0 dostępny do pobrania. Nowość w opcjach powiadomień

Android Auto 5.0 jest już dostępny do pobrania, fot. materiały prasowe Honda/Acura
Android Auto 5.0 jest już dostępny do pobrania, fot. materiały prasowe Honda/Acura
Oskar Ziomek

20.01.2020 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 5.0 jest już dostępny do pobrania i z pewnością ucieszy użytkowników, którzy chcą zapanować nad powiadomieniami w samochodzie. Android Auto pozwala bowiem teraz wyłączyć ich dźwięk, co pomoże lepiej skupić się na drodze.

Powiadomienia w Androidzie Auto to temat, który z różnych przyczyn przewija się nieustannie w sieci. System współpracuje z wieloma popularnymi komunikatorami (oraz oczywiście z aplikacją telefonu i do obsługi SMS-ów), aby wyświetlać powiadomienia na ekranie w samochodzie.

W praktyce jednak przez długi czas powiadomienia nie działały idealnie. Otrzymanie nowej wiadomości nierzadko skutkowało jedynie chwilowym wyciszeniem odtwarzanej muzyki i brakiem komunikatu dźwiękowego. To tylko jeden z problemów, na które regularnie skarżą się użytkownicy Androida Auto.

Ustawienia Androida Auto w smartfonie i nowa opcja wyciszania dźwięku powiadomień.
Ustawienia Androida Auto w smartfonie i nowa opcja wyciszania dźwięku powiadomień.

Z czasem jednak powiadomienia zostały poprawione. Od kilku tygodni – przynajmniej w moim przypadku – działają bezbłędnie i każdorazowo powiadomienie dźwiękowe jest właściwie odtwarzane. Problem w tym, że jeśli użytkownik dostaje wiele wiadomości, komunikaty mogą rozpraszać kierowcę i utrudniać słuchanie ulubionej muzyki. W Androidzie Auto 5.0 pojawiła się właśnie opcja, która pozwala to zmienić, a chodzi o możliwość wyciszenia dźwięku powiadomień.

Wyciszanie powiadomień można znaleźć w ustawieniach Androida Auto w smartfonie. Niestety, na tę chwilę ustawienia są globalne i nie można ich zmieniać zależnie od aplikacji, a tak bez wątpienia byłoby wygodniej. Obecnie pozostaje więc zadowolić się możliwością wyciszenia wszystkich powiadomień dźwiękowych z aplikacji na czas jazdy z Androidem Auto.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (przydatną użytkownikom Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)