Android Auto 5.8 dostępny do pobrania. Wkrótce możliwość zmiany tapety ekranu głównego

Android Auto 5.8 dostępny do pobrania. Wkrótce możliwość zmiany tapety ekranu głównego

Android Auto 5.8 jest już dostępny, fot. Getty Images
Android Auto 5.8 jest już dostępny, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
16.11.2020 10:25

Android Auto 5.8 to kolejna aktualizacja systemu dla kierowców. Google udostępnił ją pod koniec ubiegłego tygodnia, jak zwykle nie dzieląc się wprost listą konkretnych zmian. Najwięcej informacji przynosi analiza kodu plików APK. Jak się okazuje, Android Auto 5.8 zyskał kilka linii kodu sugerujących, że wkrótce system zaoferuje możliwość zmiany tapety w menu głównym na ekranie w samochodzie – podobnie, jak oferujący to już teraz Apple CarPlay.

Na zmiany zwraca uwagę XDA Developers. Jak się okazuje, Android Auto powinien na początku umożliwić wybór jednej z sześciu tapet, wśród których jest również tło znane już teraz z menu głównego systemu w samochodzie. To niewielka odmiana, ale pozwoli wprowadzić nieco urozmaicenia do samochodów, w których obecnie menu główne Androida Auto na pierwszy rzut oka jest takie samo w każdym pojeździe.

Tapety, które wkrótce trafią do Androida Auto, fot. XDA Developers.
Tapety, które wkrótce trafią do Androida Auto, fot. XDA Developers.

Możliwość zmiany tapety w Androidzie Auto nie jest jeszcze dostępna dla każdego, ale wszystko wskazuje na to, że funkcja jest w końcowej fazie przygotowań i może trafić do systemu wraz z kolejną aktualizacją lub po włączeniu dostępności po stronie serwera. W Androidzie Auto 5.8 pojawiły się natomiast kolejne zmiany dotyczące zapowiadanych wcześniej akcji Asystenta Google. XDA Developers podaje, że funkcję udało się zmusić do działania – przy jej pomocy można tworzyć skróty do powtarzalnych poleceń dla Asystenta i wywoływać je z poziomu menu głównego Androida Auto w samochodzie.

Konfiguracja odbywa się natomiast z poziomu ustawień w smartfonie. Należy zajrzeć do opcji, dzięki którym użytkownik wybiera ikony widoczne w menu głównym Androida Auto i tam dodać skrót – szybkiego wybierania numeru do konkretnej osoby z kontaktów lub właśnie akcji Asystenta Google.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)