Android Auto 6.0 dostępny do pobrania. Tapety będzie można zmieniać lada moment

Android Auto 6.0 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Android Auto 6.0 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

18.01.2021 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 6.0 jest już dostępny do pobrania, ale część kierowców może być rozczarowana. Jak wynika z komentarzy pierwszych użytkowników, nowe wydanie systemu sprawia wrażenie typowej aktualizacji, a nie dużej wersji, jak można było się spodziewać po wcześniejszych zapowiedziach.

Świadczy o tym choćby oczekiwana funkcja zmiany tapety, która miała stanowić wyraźne odświeżenie wizualne, po którym Android Auto pod tym kątem dogoniłby konkurencyjny system Apple CarPlay. Jak się okazuje, ta możliwość zostanie jednak włączona dopiero w najbliższym czasie po stronie serwera i nie ma bezpośredniego związku z Androidem Auto 6.0.

W praktyce oznacza to, że nowa funkcja Androida Auto nie jest widoczna od razu po aktualizacji i nie wszyscy kierowcy zyskają do niej dostęp w tej samej chwili. Dobra wiadomość w tym zakresie jest jednak taka, że w APK Androida Auto 6.0 odkryto nowe zaszyte grafiki, których jest więcej i są bardziej atrakcyjne od pokazywanych wcześniej.

To najpewniej te grafiki będzie można w pierwszej kolejności ustawić jako "tapetę" menu systemu w samochodzie, a tym samym dopasować system do wnętrza pojazdu. W tym momencie nie ma pewności, czy będzie również możliwe stosowanie dowolnej własnej grafiki.

W praktyce Androida Auto 6.0 jest więc aktualizacją wnoszącą na pierwszy rzut oka niewiele. Kierowcy mogą zapewne liczyć na poprawki błędów, ale o konkretach jak zwykle nie ma wielu informacji. Zważywszy, że system lub działać różnie w zależności od pary smartfon-samochód, wiele błędów jest trudnych do odtworzenia, co zespołowi programistów utrudnia analizowanie przyczyn usterek, a w konsekwencji ich eliminację.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także