Android Auto ma problem. Usterka wraca co kilka tygodni

Android Auto ma problem. Usterka wraca co kilka tygodni

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.10.2023 11:47

Android Auto nie jest pozbawiony błędów, a jednym z częściej występujących jest zgrzyt związany z obsługą głosową. Wbudowany Asystent Google to niezbędny element do wygodnego sterowania nawigacją i muzyką w Androidzie Auto, a co usterki z nim związane wpływają na komfort korzystania z systemu.

Użytkownicy Androida Auto regularnie skarżą się na problemy z obsługą głosową. Jak zwraca uwagę serwis autoevolution, najświeższe zgłoszenia sugerują kolejny powrót problemów związanych z Asystentem Google. System nie zawsze reaguje na głosowe wywoływanie, przez co włączanie kolejnych funkcji w odtwarzaczu muzyki czy nawigacji może być trudniejsze, a to w końcu obsługa z wykorzystaniem poleceń głosowych jest główną metodą interakcji z systemem, by zachować pełne bezpieczeństwo podróży.

Warto podkreślić, że obsługa głosowa w Androidzie Auto realizowana jest w praktyce przez rozpoznawanie mowy ściśle związane z aplikacją Google. Często to jej aktualizacje wpływają w efekcie na skuteczność działania tego mechanizmu w systemie dla kierowców. Innymi słowy - jeśli w Androidzie Auto pojawiają się problemy z działaniem Asystenta Google, poza próbą aktualizacji samego Androida Auto najlepiej jest także zainstalować najświeższe wydanie aplikacji Google i wówczas raz jeszcze zweryfikować problem.

Naturalnie obydwie te aplikacje co do zasady są automatycznie aktualizowane w smartfonach, ale z uwagi na etapowe wdrażanie nowych wydań, w praktyce może minąć sporo czasu, nim do danego telefonu dotrze zaktualizowana wersja. Kierowcy korzystający z Androida Auto czekają wówczas niepotrzebnie długo na rozwiązanie usterek, które dawno mogłyby zostać zażegnane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niestety, problematyczne działanie Androida Auto związane z szeroko rozumianą głosową obsługą to często wracający temat. Pierwsze poważne problemy związane z działaniem Asystenta Google pojawiły się tu na początku 2020 roku, kiesy system został zaktualizowany do wersji 5.0. Wielu użytkowników zgłaszało wówczas problemy z bełkoczącym lektorem, co skutkowało niezrozumiałymi komunikatami, głównie podczas odczytywania wiadomości tekstowych.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)