Android Auto: lista problemów się wydłuża. Lektor myli języki i bełkocze

Android Auto: lista problemów się wydłuża. Lektor myli języki i bełkocze

Android Auto 5.0 ma kolejny problem, tym razem z lektorem, fot. Getty Images
Android Auto 5.0 ma kolejny problem, tym razem z lektorem, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
02.02.2020 13:41

Android Auto 5.0 ma jeszcze jeden problem. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o kłopotach z obsługą systemu przyciskami przy kierownicy, a już na jaw wyszła kolejna usterka. Jak zauważyliśmy – i potwierdził to jeden z naszych czytelników na Facebooku – po aktualizacji system nie radzi sobie również z poprawnym odczytywaniem powiadomień.

Problem Androida Auto dotyczy odczytywania polskich tekstów z pomocą lektora, którego język jest najpewniej automatycznie przestawiany na angielski. Jak łatwo sobie wyobrazić, prowadzi to do wygłaszania kompletnie niezrozumiałych "wypowiedzi".

Android Auto 5.0 ma problemy z odczytywaniem wiadomości po polsku.
Android Auto 5.0 ma problemy z odczytywaniem wiadomości po polsku.

Innymi słowy, jeśli podczas jazdy ktoś wyśle nam wiadomość SMS lub przez WhatsAppa czy Messengera, lektor – w ramach odczytania tekstu na głos – wybełkocze polskie słowa, w których doszukiwać się będzie okazji do poprawnej wymowy według angielskich zasad, a całość otoczy odpowiednim akcentem. W skrócie – nic nie uda się zrozumieć.

Wszystko wskazuje na to, że usterka jest kolejną związaną z ostatnią aktualizacją Androida Auto. Wcześniej problemy z lektorem również sporadycznie się pojawiały, ale – z mojej obserwacji – były ściśle związane z obsługą głosową aplikacji Spotify oraz Asystenta Google jako takiego. Problemów podczas odczytywania wiadomości nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Nasz komentujący sprawę czytelnik również zaznacza, że kłopot pojawił się po aktualizacji Androida Auto do wersji 5.0.

Niewykluczone oczywiście, że usterka związana z odczytywaniem powiadomień dotyczy tylko części kierowców. Jak nieraz wspominałem, na problemy Androida Auto regularnie skarży się wiele osób, a usterki mają często inny charakter u każdego z kierowców. System działa mało konsekwentnie, co jest zapewne jedną z przyczyn, dla których rozwiązanie wszystkich problemów za jednym razem jest kłopotliwe dla twórców.

Na koniec warto pamiętać, że oficjalnie Android Auto wciąż nie jest dostępny w Polsce dla użytkowników smartfonów z Androidem 5-9. Aplikację można pobrać z naszego katalogu, ale jedynie w formie pliku APK do samodzielnej instalacji, z pominięciem Sklepu Play. W związku z powyższym, akurat w tym przypadku można dyskutować, czy problem z odczytywaniem polskich wiadomości powinien być piętnowany. Nie zmienia to jednak faktu, że przed ostatnią aktualizacją Androida Auto nie występował.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)