Android Auto nie ma już problemu z muzyką ze Spotify – pomaga aktualizacja

Android Auto nie ma już problemu z muzyką ze Spotify – pomaga aktualizacja
06.04.2021 13:46
Android Auto powinien działać sprawniej, fot. Oskar Ziomek
Android Auto powinien działać sprawniej, fot. Oskar Ziomek

Android Auto podobno nie sprawia już problemów podczas prób odtwarzania ulubionej muzyki ze Spotify. Chodzi o rozwiązanie usterki, w wyniku której aplikacja w samochodzie nie reagowała właściwie na polecenie włączenia odtwarzania "polubionych" piosenek w Spotify, co sygnalizowało wielu użytkowników.

Jak zwraca uwagę serwis autoevolution, błąd w tym przypadku leżał po stronie aplikacji Spotify, co udało się stosunkowo szybko ustalić przy współpracy z zespołem programistów Androida Auto. Jak niedawno poinformowano w oficjalnym wątku dotyczącym opisywanej usterki, rozwiązaniem okazuje się instalacja Spotify w wersji 8.6.14 lub nowszej.

Co istotne, w tym przypadku pierwsi użytkownicy potwierdzają, że nowa wersja Spotify faktycznie rozwiązuje problem odtwarzania muzyki w Androidzie Auto. To cenna informacja, bo niestety nie jest to reguła; zwykle poprawki wprowadzane przez producentów mają różny skutek u konkretnych kierowców korzystających z Androida Auto w samochodach.

Autoevolution sugeruje przy okazji, że Google równolegle pracuje najpewniej nad ostatnimi zmianami w Androidzie Auto, które trafią do użytkowników wraz z aktualizacją do wersji 6.3. W tym przypadku spodziewane są głównie poprawki błędów, ale warto pamiętać, że w międzyczasie producent rozszerza dostępność Androida Auto na świecie. Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, jeszcze w tym roku aplikacja ma być oficjalnie dostępna także w Polsce.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)