Android Auto nie trafił do Sklepu Play w Polsce. Sprawdź, jak pobrać i zainstalować

Android Auto na razie nie jest oficjalnie dostępny w Polsce
Android Auto na razie nie jest oficjalnie dostępny w Polsce
Oskar Ziomek

03.06.2019 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto od kilku lat ułatwia podróżowanie samochodem, łącząc smartfon z systemem infotainment w pojeździe. Pozwala to wyświetlać mapy oraz obsługiwać odtwarzacz muzyczny i połączenia za pośrednictwem ekranu zintegrowanego z deską rozdzielczą, choć alternatywą jest używanie Androida Auto na ekranie telefonu.

Aby korzystać z Androida Auto wystarczy dysponować smartfonem z Androidem 5.0 lub nowszym. Instalację programu należy rozpocząć od pobrania pliku APK z aplikacją. Program nie jest na razie dostępny w Polsce za pośrednictwem Sklepu Play, przez co konieczna jest ręczna instalacja programu z pominięciem oficjalnego sklepu. Plik instalacyjny jest dostępny do pobrania w naszym katalogu.

Na Mapach Google (także w Android Auto) wyświetlane są informacje o fotoradarach.
Na Mapach Google (także w Android Auto) wyświetlane są informacje o fotoradarach.

Pobrany plik należy uruchomić w celu instalacji, zgadzając się przy tym na wgrywanie aplikacji z nieznanych źródeł – tak określane są bowiem pliki APK, które nie są pobierane i instalowane bezpośrednio przez Sklep Play.

Od tego momentu Android Auto będzie działać, jak każdy inny program. Ikona pojawi się w szufladzie z aplikacjami, co pozwoli uruchamiać aplikację w smartfonie na życzenie. Domyślnie, po podłączeniu telefonu do samochodu przewodem USB, program uruchamiany jest automatycznie, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. O tym, jak korzystać z wszystkich zalet Androida Auto dowiecie się z naszego poradnika.

Android Auto oficjalnie w Polsce? Google zaprzecza

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, iż Android Auto trafił już oficjalnie do Polski, a przez to jest dostępny w Sklepie Play. Niestety, w redakcji nie udało nam się tego potwierdzić. Żaden z kilkudziesięciu dostępnych nam smartfonów nie pozwolił na pobranie aplikacji z tego źródła, choć telefony są przypisane do różnych użytkowników.

Potwierdzenie w tym zakresie uzyskaliśmy także od Biura Prasowego Google – Android Auto nie jest na tę chwilę wdrażany na nowe rynki. Dostępność aplikacji w Sklepie Play w Polsce jest więc najpewniej elementem testów, a mogą na nią trafić tylko niektórzy użytkownicy.

Aplikację Android Auto (w formie pliku APK do samodzielnej instalacji w smartfonie, z pominięciem Sklepu Play) możecie znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)