Android Auto: w Polsce oficjalnie niedostępny, w Sklepie Play bije rekordy

Android Auto: w Polsce oficjalnie niedostępny, w Sklepie Play bije rekordy

Android Auto został pobrany ponad 100 mln razy ze Sklepu Play, fot. Getty Images
Android Auto został pobrany ponad 100 mln razy ze Sklepu Play, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
14.01.2020 18:07, aktualizacja: 14.01.2020 18:40

Android Auto bije rekordy popularności – ze Sklepu Play pobrano go już ponad 100 milionów razy. Niestety, aplikacja wciąż nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Kierowcy w naszym kraju muszą się ratować ręczną instalacją pliku APK, który można pobrać na przykład z naszego katalogu.

Brak dostępności Androida Auto w polskim Sklepie Play jest niezrozumiały. Aplikacja cieszy się w większości dobrymi opiniami, a kierowcy i tak z niej korzystają, decydując się na samodzielną instalację aplikacji w smartfonie. Tylko za pośrednictwem naszej bazy Android Auto został dotąd pobrany ponad 400 tys. razy, a w naszym katalogu możecie go znaleźć niemal równo od 3 lat.

Nowy interfejs Androida Auto po zmianach latem 2019 roku.
Nowy interfejs Androida Auto po zmianach latem 2019 roku.

Przez ostatnie miesiące w Androidzie Auto pojawiło się wiele zmian. Najistotniejszą było gruntowne przeprojektowanie interfejsu, które zostało wdrożone latem ubiegłego roku. Wygląd oprogramowania w samochodzie zmienił się na tyle, by pasować do nowoczesnych wnętrz pojazdów. Przy okazji zmieniono nieco obsługę, dodając pasek nawigacyjny, który zmienia swoją zawartość, zależnie od uruchomionej aplikacji.

Android Auto nie jest jednak idealny. Regularnie część użytkowników skarży się na usterki, które pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach i zazwyczaj są związane z bieżącymi aktualizacjami. Do wad z pewnością należy także zaliczyć liczbę dostępnych programów, która jest mocno ograniczona. Jako nawigację można tu stosować wyłącznie Mapy Google lub aplikację Waze.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (przydatną użytkownikom Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)