Android Auto z pierwszą aplikacją Apple. Można słuchać ulubionej muzyki

Android Auto z pierwszą aplikacją Apple. Można słuchać ulubionej muzyki

Apple Music już w Android Auto. (depositphotos)
Apple Music już w Android Auto. (depositphotos)
20.09.2018 11:42

Użytkownicy iPhone’ów wreszcie mogą korzystać z Map Google w CarPlay. Z kolei pierwsza aplikacja Apple pojawiła się w Android Auto. Po podłączeniu smartfonu do samochodu można już słuchać muzyki z Apple Music.

Usługa streamingu muzyki w wykonaniu Apple jest całkiem interesującym wyborem. Musimy tylko korzystać z macOS-a i iOS-a. Owszem wydane zostały aplikacje na Windowsa i Androida. Jednakże iTunes na Windows, jak i Apple Music na Androida, to oprogramowanie delikatnie mówiąc niezbyt dopracowane. Działa ociężale, a w przypadku wersji na system Google, aplikacja ma skłonności do stanowczo zbyt często zamykania się bez żadnego powodu.

Jeśli jednak ktoś zdecydował się na wybór Apple Music w wersji na Androida, to wreszcie będzie mógł wygodnie słuchać muzyki w samochodzie. Najnowsza aktualizacja wersji stabilnej przyniosła wsparcie dla Android Auto. Aplikacja pojawia się teraz na liście wspieranych w oprogramowaniu Google dla samochodów.

źródło: theverge.com
źródło: theverge.com

Interfejs został dostosowany do obsługi w samochodzie. Przyciski są większe, a całość jest widocznie prostsza i bardziej przejrzysta. Można słuchać wcześniej utworzonych playlist, muzyki z własnej biblioteki czy list przygotowywanych przez zespół Apple Music. Wszystko brzmi naprawdę ciekawie. Aczkolwiek jeśli aplikacja Apple Music w Android Auto ciągle będzie sprawiała problemy, tak samo jak zwykła wersja, to korzystanie z pewnością nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

Nie trzeba mieć samochodu ze wsparciem dla Android Auto, aby móc korzystać z oprogramowania skierowanego dla kierowców. Wystarczy bowiem zainstalować oficjalną aplikację, aby zamienić smartfon w urządzenie, które sprawdzi się w samochodzie. Android Auto dopuszcza tylko wybrane aplikacje, posiada interfejs dostosowany do obsługi przez kierowcę i umożliwia szybki dostęp do nawigacji, wiadomości czy ulubionej muzyki, teraz także tej zapisanej w Apple Music.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)