Android Jelly Bean w drodze, zdradził się w sklepie Play

Android Jelly Bean w drodze, zdradził się w sklepie Play

22.06.2012 13:37, aktualizacja: 24.06.2012 14:58

Trzeba przyznać, że na scenie systemów mobilnych ostatnie dwa tygodnie są niezwykle ciekawe. Apple zaprezentował iOS 6, Microsoft — Windows Phone 8, zaś dziś przypadkiem potwierdzona została premiera kolejnej wersji Androida o nazwie kodowej Jelly Bean.

Informacja o nowej wersji systemu została znaleziona przypadkiem przez jednego z czytelników niezastąpionego forum XDA Developers. W sklepie Play na liście zakupów widniał Galaxy Nexus z nadchodzącą aktualizacją do Androida 4.1 Jelly Bean. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom system będzie więc nosił numer 4.1, a nie 5.0, jak wcześniej zakładano. Przypuszczenia potwierdza Droid Life, zaś Google błyskawicznie zareagował i zmienił opis produktu w sklepie.

Skoro Opis już jest przygotowany, należy spodziewać się, że Jelly Bean jest już gotów do dostarczenia dla urządzeń Samsung Galaxy Nexus — jak wiadomo, urządzenia firmowane przez Google dostają nowy system najwcześniej — inni producenci muszą jeszcze nad systemem popracować zanim wyślą go na swoje urządzenia. Ponieważ już w przyszłym tygodniu zaczyna się konferencja Google I/O należy spodziewać się, że kolejne wcielenie systemu z robocikiem pojawi się między 27 a 29 czerwca.

Najważniejsze pytanie brzmi: czego się spodziewać? Google na razie nic nie mówi o nowościach, ale plotek nie brakuje. Mówi się między innymi o poprawionej przeglądarce, możliwe również, że domyślnie na nowym Androidzie będzie zainstalowany mobilny Chrome. Podobno nowy system będzie również miał wbudowanego menedżera plików z wyszukiwarką oraz możliwości szybkiego przełączania opcji (na przykład włączania Wi-Fi). Krążą również plotki o widżetach dla ekranu blokowania, dłuższym czasie życia na baterii i łatwiejszej procedurze aktualizacji systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)