Android sam odrzuci uciążliwe połączenia, telemarketerów połączy z pocztą głosową

Android sam odrzuci uciążliwe połączenia, telemarketerów połączy z pocztą głosową

Kobieta trzymająca w ręku smartfon z depositphotos
Kobieta trzymająca w ręku smartfon z depositphotos
Oskar Ziomek
12.04.2018 23:15

Już wkrótce może zmienić się sposób, w jaki decydujemy o odbieraniu przychodzących połączeń w smartfonach z systemem Android, przynajmniej gdy mowa o urządzeniach tworzonych we współpracy z Google. Aplikacja Google Telefon – domyślny dialer wykorzystywany w smartfonach z serii Pixel oraz Nexus wzbogacony został właśnie o interesującą nowość. Od teraz program sam odrzuci połączenia, które mogą uchodzić za niechciane i rozmówców automatycznie odeśle do naszej poczty głosowej.

Jak informuje serwis 9to5google, jest to bezpośrednie rozszerzenie istniejącej już w aplikacji funkcji ostrzegającej o potencjalnym niechcianym połączeniu, co dostępne jest już od 2016 roku. Teraz ostrzeżenia zostają rozszerzone o możliwość automatycznego odrzucania takich połączeń.

Te odrzucane mają być natychmiastowo, więc nie będzie mowy o przerywaniu ciszy podczas spotkania, także późniejszymi wiadomościami o tym, iż rozmówca połączył się z pocztą głosową. Całość dostępna jest na razie wyłącznie w testowej wersji dialera. Aby przetestować skuteczność trzeba więc zostać betatesterem aplikacji. Wkrótce jednak, a konkretnie w nadchodzących tygodniach nowa funkcja trafi ostatecznie także do stabilnej wersji aplikacji.

Mimo to, jej działanie wciąż ma być dalej testowane. Google zaznacza więc, że mogą zdarzyć się pomyłki i pojawić niestabilne działanie. Przypominamy, iż podobną funkcjonalność osiągnąć można również aplikacjami trzecimi. Szczególnie warta uwagi jest Odebrać telefon? – tutaj dużym atutem jest spore zaangażowanie użytkowników w ocenianie kolejnych numerów jako potencjalnie niebezpiecznych lub należących do telemarketerów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)