Anonymous zabrali głos w sprawie Strefy Gazy. Mają ważny apel do Elona Muska

Anonymous zabrali głos w sprawie Strefy Gazy. Mają ważny apel do Elona Muska

Anonymous zgłosili się z prośbą do Elona Muska
Anonymous zgłosili się z prośbą do Elona Muska
Źródło zdjęć: © Twitter | Anonymous
Karolina Modzelewska
28.10.2023 09:17, aktualizacja: 28.10.2023 15:33

Haktywiści z grupy Anonymous po raz kolejny zwrócili się bezpośrednio do Elona Muska. Tym razem ich wiadomość ma jednak zupełnie inny wydźwięk i nie sprowadza się do krytyki miliardera oraz jego działań. Jest to prośba dotycząca mieszkańców strefy Gazy.

Anonymous na jednym ze swoich kont na platformie X (dawniej Twitter), której właścicielem jest obecnie Elon Musk, zwracają uwagę na sytuację w Strefie Gazy. Jak piszą: "mieszkańcy Gazy żyją w całkowitej ciemności, odcięci od Izraela, bez dostępu do Internetu i oddzieleni od świata. Jest wielu Palestyńczyków, którzy nie wspierają Hamasu, ale cierpią z powodu zbiorowej kary wyrządzonej przez Izrael".

Anonymous ma prośbę do Elona Muska

Ich los niej jest obojętny haktywistom, którzy wielokrotnie "interweniowali" w miejscach dotkniętych konfliktami. Przykładem jest wsparcie Anonymous dla Ukrainy pozostającej w stanie wojny z Rosją, czy wsparcie dla irańskich kobiet podczas protestów wywołanych śmiercią 22-letniej Mahsy Amini. Kobieta zapadła w śpiączkę po brutalnym zatrzymaniu przez irańską policję religijną za brak hidżabu, a następnie zmarła.

Tym razem Anonymous zwracają się z bezpośrednią prośbą do Elona Muska. Na platformie X napisali: "prosimy Elona, aby zapewnił mieszkańcom Gazy dostęp do Internetu, aby mogli z przekazywać informacje o mających miejsce okrucieństwach, aby mogli skontaktować się ze swoimi krewnymi na całym świecie i dać im znać, że wciąż żyją". W swoim apelu odwołują się do uczuć miliardera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolektyw przekonuje Elona Muska, aby pokazał, że naprawdę ma serce, czego wyrazem będzie udostępnienie internetu Starlink mieszkańcom Gazy. Anonymous prosi: "okaż trochę człowieczeństwa, Elon. Udowodnij, że wszystkie nasze tweety mylą się na Twój temat, wykonując tę jedną akcję".

Wielu z nas, aktywistów, postrzega Cię jako megalomana, który nie przejmuje się biednymi ani walczącymi. Zrób coś dla tych zmagających się z problemami ludzi, którzy potrzebują pomocy. Nie mamy możliwości zapewnienia ludziom dostępu do internetu, ponieważ wszystkie linie zostały przecięte lub zbombardowane. Zwykle wybieramy opcję zapewnienia darmowego dostępu VPN lub numerów telefonów, ale w tej chwili nie ma infrastruktury, aby to zrobić.

Anonymous

Starlink to konstelacja satelitarna rozwijana przez firmę SpaceX. Obecnie liczy ponad 5 tys. satelitów, ale docelowo ma składać się z 12 tys. urządzeń. Zgodnie z założeniami Elona Muska Starlink ma zapewniać szybki i niezawodny dostęp do internetu na całym świecie, również w miejscach, gdzie ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej łączność z siecią nie była zapewniona.

AKTUALIZACJA: Elon Musk za pośrednictwem platformy X przekazał" "Starlink będzie wspierać łączność z uznanymi na arenie międzynarodowej organizacjami pomocowymi w Gazie".

Karolina Modzelewska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)