Antywirusy Comodo w wersji 10 mają uczynić bezpieczniejszymi e-zakupy

Antywirusy Comodo w wersji 10 mają uczynić bezpieczniejszymi e-zakupy

Antywirusy Comodo w wersji 10 mają uczynić bezpieczniejszymi e-zakupy
Oskar Ziomek
23.12.2016 20:50

Comodo Group poddał aktualizacji swoje najpopularniejsze produkty. Internet Security, Antivirus oraz Firewall zostały oznaczone numerem 10, co oczywiście wiąże się ze zwiększeniem ich możliwości. Dla niektórych użytkowników zmiany mogą okazać się decydujące podczas wyboru odpowiedniego pakietu zabezpieczającego. Przyjrzymy się nowościom, które od teraz znajdziemy we wspomnianych programach.

W przypadku Internet Security, za najistotniejszą nowość należy uznać tryb bezpiecznych zakupów. Od teraz możliwe jest jego stosowanie nie tylko w przeglądarce, ale również w aplikacjach; w praktyce – dowolnych programach zainstalowanych na komputerze. Na bieżąco analizie poddawany jest ruch sieciowy, aby wychwycić ewentualną próbę wyłudzenia danych.

Wszystkie trzy programy wyposażono w sprawdzanie certyfikatów poprawności SSL w czasie rzeczywistym. Pozwala to natychmiastowo blokować podrobione strony, które chcą uwiarygodnić się z wykorzystaniem certyfikacji. Nowością jest także opcja pozwalająca zwolnić z ochrony wybrane aplikacje. Cała operacja sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku – od tego momentu dana aplikacja przestaje być śledzona przez zabezpieczenia Comodo i może swobodnie komunikować się z Siecią.

Ostatnim dodatkiem, jaki został zaimplementowany w najnowszej edycji tytułowych programów jest integracja z systemem kopii zapasowych w chmurze. Bazuje on na rozwiązaniu dostarczonym przez Acronis. W darmowej opcji do dyspozycji dostajemy aż 50 GB miejsca na dane – w przyszłości przestrzeń będzie można zwiększyć, po dokonaniu odpowiedniego zakupu.

Comodo Internet Security, Antivirus oraz Firewall w najnowszych wersjach są dostępne do pobrania z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)