AOMEI Partition Assistant Standard 6.6 za darmo zastąpi ci Zarządzanie Dyskami

AOMEI Partition Assistant Standard 6.6 za darmo zastąpi ci Zarządzanie Dyskami24.11.2017 12:37
AOMEI Partition Assistant Standard 6.6 za darmo zastąpi ci Zarządzanie Dyskami

Rzadko się zdarza, aby komercyjny program noszący w nazwie„Standard” oferował wszystko co jest użytkownikowi potrzebne –zwykle szybko znajdziemy funkcję, która będzie wymagała„Premium”. AOMEIPartition Assistant Standard jest tutaj chlubnym wyjątkiem.Dopracowane, uniwersalne narzędzie do partycjonowania jest w staniezaspokoić nawet doświadczonych użytkowników Windowsa, a w swojejnowej wersji 6.6 radzi sobie także z nowym formatem Microsoftu,exFAT i generuje znacznie lepszy rozruchowy nośnik USB.

Wbudowane w Windowsa narzędzie Zarządzanie Dyskami jest dośćproste, by nie powiedzieć prymitywne. Czemu więc nie zastąpić godarmowym narzędziem, które jest proste w obsłudze, zapewniapolskojęzyczny interfes i oferuje znacznie więcej przydatnychpraktycznie każdemu możliwości?

AOMEI Partition Assistant Standard pozwala więc na tworzeniepartycji, formatowanie ich, ustawiania jako aktywnych, czy zmianęnazwy i litery dysku, ale też kopiowanie, przenoszenie,przydzielenie wolnej przestrzeni, scalanie, dzielenie, czy zmienianierozmiarów. Możemy też konwertować format (na NTFS) i typ (zfizycznej na logiczną i vice versa).

350207047180314561

Program oferuje też kreator pozwalający na migrację Windowsa nainny dysk (SSD lub HDD) i kreator odzyskiwania partycji. Dostępnyjest też kreator Windows To Go, czyli nośnika rozruchowego WindowsPE oraz narzędzie do bezpiecznego kasowania dysków SSD.

Jedynie trzy zaawansowane funkcje zostały zarezerwowane dlaużytkowników profesjonalnych – to zmiana typu ID partycji, zmiananumeru seryjnego i wyrównanie partycji. Cała reszta dostępna jestza darmo, poprzez intuicyjny interfejs aplikacji. Użytkownicypłatnej wersji otrzymują też oczywiście wsparcie techniczne.

Tymczasem w naszej bazie oprogramowania pojawiła się nowa wersjaAOMEI Partition Assistant Standard, oznaczona numerkiem 6.6. Przynosiona trzy bardzo przydatne zmiany:

  • Niemal pełne wsparcie dla systemu plików exFAT – możemy terazte partycje tworzyć, kasować, formatować, kopiować i przenosić,tak samo jak NTFS, FAT16/FAT32 i EXT2/EXT3.
  • Obsługa przez nośnik rozruchowy Windows PE zarówno systemówkorzystających z trybów UEFI jak i Legacy BIOS.
  • Możliwość zmiany rozmiarów partycji systemowej Windowsa 10 (odwersji 1703) oraz jej przenoszenia.

Należy podkreślić, że AOMEI Partition Assistant Standard możnaużywać za darmo także do celów komercyjnych. Program znajdzieciew naszej bazieoprogramowania na Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (29)