Aplikacja BZ WBK na Androida z logowaniem odciskiem palca

Aplikacja BZ WBK na Androida z logowaniem odciskiem palca

Aplikacja BZ WBK na Androida z logowaniem odciskiem palca
Oskar Ziomek
17.10.2017 20:40, aktualizacja: 18.10.2017 10:59

Dobra wiadomość dla klientów banku BZ WBK: do mobilnej aplikacji na Androida trafiło logowanie z wykorzystaniem biometrii, a konkretnie odcisku palca. Rozwiązanie to było dostępne już wcześniej dla klientów banku korzystających z iPhone'ów, ale do jak dotąd użytkownicy Androida musieli się bez niego obejść.

Taka metoda logowania sprawi, że użytkownikom będzie łatwiej dostać się do swoich środków w mobilnej aplikacji, jeśli dotychczasowa konieczność rysowania wzoru lub wpisywania hasła nie była wystarczająco wygodna. BZ WBK nie jest oczywiście pierwszym bankiem, który zdecydował się wykorzystać czujnik biometryczny do logowania wśród urządzeń z Androidem. Niektórzy konkurenci oferowali takie rozwiązanie dużo wcześniej, a mowa na przykład o Getin Banku, ING, mBanku czy PKO.

Dla klientów BZ WBK jest to co najmniej trzecia interesująca wiadomość w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej klientom tego banku udostępniona została możliwość zakładania Profilu Zaufanego oraz pojawiły się informacje o negocjacjach w sprawie wprowadzenia na polski rynek Apple Pay.

Warto dodać, że jak informuje serwis Cashless.pl, BZ WBK jest także gotowy, by w najbliższej przyszłości udostępnić klientom możliwość logowania do aplikacji z wykorzystaniem FaceID zaimplementowanym w iPhonie X, na którego zamówienia będzie można składać od 27 października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)