Aplikacja dnia: Foxit PDF Reader

Aplikacja dnia: Foxit PDF Reader

06.02.2018 11:51, aktual.: 06.02.2018 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsza aplikacja dnia – Foxit Reader – jest Wam zapewne znana. To lekki i szybki czytnik plików PDF. Warto też zapoznać się z jego wersją na urządzenia mobilne, gdyż ma możliwość skanowania plików i ciekawe sposoby wymiany plików z komputerem.

Wygodne przeglądanie i adnotacje

Podstawowe zadanie aplikacji to oczywiście przeglądanie plików PDF, znajdujących się w pamięci urządzenia. Po uruchomieniu Foxit PDF Reader pokaże listę dokumentów i pozwoli je przeglądać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podczas przeglądania można skorzystać z różnych udogodnień, jak zmiana widoku, wyszukiwanie, czytanie treści przez syntezator mowy, podpis cyfrowy, a także możliwość przechodzenia między stronami przyciskami głośności, co można włączyć w ustawieniach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opcje widoku zawierają również możliwość zmiany orientacji ekranu niezależnie od systemu, zmiany tła widoku dokumentu i zablokowania zmiany intensywności podświetlenia. Można również włączyć eleganckie łamanie wierszy dla ciągłego tekstu albo widok całościowy stron. W tym kontekście Foxit PDF Reader może sprawdzić się nawet przy czytaniu e-booków, choć nie jest to jego główne zastosowanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To jeszcze nie koniec możliwości tej aplikacji. Czytnik ma też wbudowany system adnotacji, który świetnie sprawdzi się w pracy zespołowej. Mamy tu do dyspozycji narzędzia do zakreślania, komentowania, wykreślania fragmentów tekstu i rysowania odręcznego.

Skanowanie dokumentów

Foxit PDF Reader na urządzenia mobilne robi też użytek z aparatu i można wykorzystać aplikację do skanowania dokumentów. Jej działanie na tym obszarze niewiele różni się od konkurentów – ma możliwość automatycznego wykrycia, że rejestrowana jest strona i zrobienia zdjęcia, które będzie stroną dokumentu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejne strony można dodawać od razu do tego samego projektu. Każdą z nich można potem ręcznie przyciąć, wyprostować, poprawić kontrast i kolory. Kontrolki te są jednak bardzo podstawowe i nie polecamy korzystania z tej aplikacji do skanowania zdjęć. Brak też mechanizmu OCR, więc jeśli potrzebujecie rozpoznawania tekstu, polecamy Adobe Scan. Kompletny zestaw stron można wyeksportować jako dokument PDF.

Chmura i WiFi

Aplikacja Foxit PDF Reader może też rozwiązać pewne problemy z przesyłaniem plików na urządzenie mobilne. Można z jej pomocą uruchomić serwer HTTP, połączyć się z przeglądarki na innym urządzeniu i szybko przesyłać pliki po WiFi. Jeśli tylko oba urządzenia działają w jednej sieci lokalnej, można spokojnie wymieniać pliki w ten sposób – bez pośrednictwa zewnętrznej chmury i bez dostępu do Internetu.

Obraz
Obraz

Nie zabrakło też możliwości połączenia się z dyskami w chmurze. Poza własnymi serwerami Foxit można skorzystać z kilku popularnych usług, jak Dysk Google, Box czy Dropbox.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Foxit Reader jest dostępny dla różnych systemów operacyjnych. W naszej bazie programów znajdziecie desktopowy czytnik dla Windowsa i macOS-a oraz aplikacje dla Androida, iOS-a i uniwersalna dla Windowsa 10. Kupując płatną subskrypcję można ponadto uzyskać dostęp do narzędzi do edycji i konwertowania plików.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także