Aplikacja „Twój telefon” w Windows 10 działa już ze smartfonami z Androidem – jak z niej korzystać?

Aplikacja „Twój telefon” w Windows 10 działa już ze smartfonami z Androidem – jak z niej korzystać?

Aplikacja „Twój telefon” w Windows 10 działa już ze smartfonami z Androidem – jak z niej korzystać?
Oskar Ziomek
07.09.2018 22:40, aktualizacja: 07.09.2018 23:07

Jedną z nowości, jaka czeka użytkowników Windowsa 10 już w październiku wraz z kolejną, dużą aktualizacją, jest nowa aplikacja Twój telefon. To program, dzięki któremu osoba korzystająca z Windowsa może z poziomu pulpitu odbierać i wysyłać SMS-y za pośrednictwem swojego smartfona, a ponadto łatwo przesyłać z niego zdjęcia na komputer. Program pojawił się jakiś czas temu w kompilacjach dla testerów Windowsa 10, ale dopiero teraz trafiła do nich aktualizacja, która pozwoliła aplikacji działać. Od teraz korzystający z testowego wciąż Windowsa 10 RS5 mogą więc samodzielnie sprawdzić, jak aplikacja sprawuje się w zestawieniu ze smartfonem z Androidem.

By ją przetestować, po pierwsze należy się upewnić, że wykorzystywana jest najnowsza dostępna kompilacja Windowsa 10 1809, czyli Październikowa aktualizacja dla insiderów. Teraz trzeba już tylko uruchomić opisywany program Mój telefon, który znaleźć można między innymi na liście wszystkich programów lub z pomocą wyszukiwarki. Po uruchomieniu aplikacji, niezbędne jest podanie numeru telefonu, na który wysłany zostanie SMS z linkiem do pobrania właściwej aplikacji ze Sklepu Play. W praktyce mowa o programie Microsoft Apps, w którym po zalogowaniu się, konieczne będzie nadanie właściwych uprawnień.

Obraz

Na koniec warto jeszcze upewnić się, że smartfon jest podłączony do sieci za pośrednictwem Wi-Fi. Jeśli wykorzystywane są dane pakietowe, transmisja SMS-ów i zdjęć na komputer nie będzie niestety możliwa, synchronizacja wymaga na tę chwilę połączenia z lokalną siecią domową. Jeśli te warunki są spełnione, na ekranie komputera wyświetli się lista konwersacji wraz z możliwością przeglądania wątków i pisania nowych wiadomości.

Obraz

Obsługa przypomina korzystanie z prostego komunikatora. Napisane SMS-y można na przykład szybko wysyłać klawiszem Enter na klawiaturze. Podobnie po przydzieleniu kolejnych niezbędnych uprawnień, program pozwoli również przeglądać na komputerze zdjęcia z galerii smartfona i przesyłać je na dysk. Warto dodać, że podczas tworzenia nowych wiadomości SMS, program automatycznie synchronizuje książkę adresową, dzięki czemu nie trzeba znać na pamięć numeru adresata. Wystarczy, analogicznie jak w telefonie, rozpocząć pisać imię odbiorcy, by w aplikacji na bieżąco pojawiły się właściwe podpowiedzi wprost z książki adresowej telefonu.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że aplikacja Twój telefon oczywiście skutecznie integruje się z systemem i daje dostęp do znanych z Windowsa 10 powiadomień. Szczegóły ich działania można skontrolować w ustawieniach powiadomień bezpośrednio w systemie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)