Aplikacja YouTube z nową funkcją: Google walczy z uzależnieniem

Aplikacja YouTube z nową funkcją: Google walczy z uzależnieniem

12.05.2018 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznej konferencji Google I/O dowiedzieliśmy się o nowym celu firmy z Mountain View – zwalczanie uzależnienia od smartfonów. Wykorzystany zostanie nowy ekran, który pojawi się w nadchodzącym Androidzie P. Google jednak nie zamierza ograniczać się wyłącznie do swojego systemu operacyjnego.

W mobilnej aplikacji YouTube pojawiła się nowa opcja, której zadaniem jest zwrócenie uwagi użytkownika na długość czasu poświęcanego na oglądanie filmików. Funkcja nazywa się Przypomnij mi o zrobieniu przerwy.

Użytkownik sam decyduje o częstotliwości przypomnień. Opcja znalazła się w ustawieniach aplikacji w sekcji Ogólne. Do wyboru jest 6 możliwości: Nigdy, Co 15 min, Co 30 min, Co 60 min, Co 90 min oraz Co 180 min. Działanie sprowadza się wyłącznie od wyświetlenia powiadomienia. Aplikacja nie zamyka się po upływie wyznaczonego czasu, nie blokuje również dostępu do filmów.

Obraz

Funkcja Przypomnij mi o zrobieniu przerwy dostępna jest w aplikacji na Androida i iOS-a. Prawdopodobnie wdrażana jest stopniowo – opcję zauważyliśmy już na iPhonie 7, ale na Huawei P20 wciąż się nie pojawiła.

Warto zauważyć, że działanie jest uboższe względem szykowanych zmian w całym Androidzie P. Nowy Android otrzyma specjalny panel, który będzie zbierał dokładniejsze dane o sposobie użytkowania smartfonu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)