Aplikacje z Androida na pulpicie Windows 10: rozszerzono listę obsługiwanych smartfonów

Aplikacje z Androida na pulpicie Windows 10: rozszerzono listę obsługiwanych smartfonów

Microsoft rozszerzył listę obsługiwanych smartfonów w parze z funkcją przesyłania ekranu
Microsoft rozszerzył listę obsługiwanych smartfonów w parze z funkcją przesyłania ekranu
Oskar Ziomek
25.04.2019 18:10

Dobre wieści dla użytkowników Windows 10 i smartfonów z Androidem, którzy czekają na udostępnienie funkcji przesyłania obrazu z mobilnego urządzenia na pulpit komputera. W marcu w ramach aplikacji Twój telefon udostępniono taką możliwość do testów, jednak była ona dostępna tylko dla niewielkiej grupy sprzętów.

Jak zwraca uwagę serwis MSPoweruser, teraz lista zgodnych urządzeń została rozszerzona, a co za tym idzie, z zalet tego rozwiązania mogą korzystać kolejne osoby. Aktualnie opcja przesyłania ekranu ze smartfona na komputer jest już więc dostępna dla smartfonów OnePlus 6 i 6T oraz szeregu flagowych urządzeń Samsunga. Obsługiwane są modele S10, S10+, S10e, S9, S9+, S8, S8+ oraz Note 8 i Note 9.

Aplikacja Twój telefon w trybie wyświetlania obrazu ze smartfona, źródło: The Verge.
Aplikacja Twój telefon w trybie wyświetlania obrazu ze smartfona, źródło: The Verge.

Należy pamiętać, że posiadanie właściwego telefonu to nie wszystko. Niezbędne jest także korzystanie z komputera z radiem Bluetooth z trybem Low Energy – szczegóły opisywaliśmy w poprzedniej publikacji.

"Twój telefon" to także inne zalety

Co istotne, aplikacja Twój telefon nie służy wyłącznie do przesyłania zawartości ekranu smarfona na komputer. Program powstał w pierwszej kolejności po to, by ułatwić synchronizację SMS-ów oraz zdjęć, w tym przypadku w parze z dowolnym smartfonem z Androidem.

By korzystać z tych możliwości, na urządzeniu mobilnym trzeba zainstalować usługi Microsoftu, a następnie zarówno na komputerze, jak i w smartfonie zalogować się na to samo konto użytkownika. Konfiguracja nie jest trudna i nie trzeba jej poświęcić więcej niż kilka minut. Szczegóły znajdziecie w naszym poradniku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)