Apple dostało szerszy patent na odblokowywanie urządzeń

Apple dostało szerszy patent na odblokowywanie urządzeń

Marcin Paterek
11.10.2012 17:18

Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał Apple'owi prawa do kolejnego sposobu odblokowywania dotykowego ekranu. W myśl nowego wniosku, firma zastrzegła możliwość przeciągania obrazka do wyznaczonej strefy.

Uzyskanie patentu było możliwe dzięki obowiązującemu w USA prawu do kontynuacji wynalazku. Jego rozwój może iść w różnym kierunku, ale zazwyczaj kończy się po prostu rozszerzeniem opisu tak, by zablokować metody jego obejścia. W pierwszej wersji z 2010 r. Apple opatentowało mechanizm przesuwania obrazka po wyznaczonej ścieżce, a rok później firma dodała do tego możliwość odblokowania za pomocą przemieszczenia elementu graficznego pomiędzy odgórnie zdefiniowanymi obszarami — ze startowego do końcowego. Natomiast obecna, uogólniona wersja, mówi o przesuwaniu obrazka do strefy odblokowywania.

Obraz

Nowe prawa do wynalazku trudno uznać za szczególnie dotkliwe dla producentów smartfonów z Androidem. Wygląda to raczej na zwyczajną próbę utrudnienia innym życia. Samsung, HTC czy LG zwyczajnie zapłacą inżynierom za wymyślenie kolejnej metody, która za jakiś czas być może ponownie trafi do kosza. Taka zabawa w kotka i myszkę… I jak tu nie uważać Apple za patentowego trolla?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)