Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

23.10.2010 16:36

Apple zapowiedział nowy system operacyjny, Mac OS X 10.7 Lion, który ma być krokiem w stronę integracji z iOS. Google wydał Chrome 7, zaś Microsoft obchodził pierwszą rocznicę systemu Windows 7. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

W minionym tygodniu sporo działo się w firmie z Cupertino. Apple zaprezentował nowy system Mac OS X Lion, który swoją premierę będzie miał latem przyszłego roku, opublikowano też wyniki finansowe firmy za miniony kwartał. Dzięki sprzedaży urządzeń przenośnych (iPhone, iPad) Apple odnotował bardzo duże przychody. Nic dziwnego, że firma chce przenieść doświadczenia z mobilnym systemem iOS na Maki. Szerzej na ten temat piszemy też w felietonie Kto zostanie królem dżungli?. Warto też wspomnieć o ataku Jobsa na Androida czy wydaniu aplikacji AutoCAD na Mac OS X.

Google udostępnił 7 wydanie swojej przeglądarki Chrome. Naprawiono sporo błędów, firma nie zdecydowała się jednak na wprowadzenie wielu nowości. Nie pojawił się też sklep Chrome Web Store, którego premiera przewidywana jest jeszcze na październik. Dowiedzieliśmy się natomiast, że Google nie będzie skanować prywatnych adresów Wi-Fi w ramach zbierania materiałów do Street View. Niemcy z kolei masowo blokują swoje posesje we wspomnianej usłudze. Google zapowiedział też testy gigabitowych łącz w Stanfordzie.

Miniony tydzień to też pierwsza rocznica premiery systemu Windows 7. Jakkolwiek trudno uznać go za idealny, okazał się sporym sukcesem Microsoftu, o czym firma nie omieszkała nas poinformować przy okazji rocznicy. Zaprezentowano też takie nowości jak system dla samochodów Windows Embedded Automotive 7 czy webowy pakiet biurowy dla biznesu Microsoft Office 365. Microsoft podjął też decyzję o zaprzestaniu rozwijania dynamicznych języków IronPython i IronRuby. Poza tym dowiedzieliśmy się, że z firmy odszedł Ray Ozzie, który przez wielu znawców uważany był za głównego stratega Microsoftu.

Na koniec proponujemy ciekawostkę. Niestety, w ubiegłym tygodniu nie mieliśmy wiadomości na miarę basisty zespołu Kiss. Zamiast tego proponujemy garść doświadczeń na temat migracji serwerów obsługujących naszą infrastrukturę hostingową do nowego środowiska wirtualnego opartego o Citrix XenServer.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)