Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

27.11.2010 17:48

Aktualizacja systemu iOS do wersji 4.2 i informacje na temat Chrome OS - to jedne z ciekawszych wiadomości minionego tygodnia.

Apple wydał aktualizację systemu iOS do wersji 4.2. Wprowadzono ponad 100 nowych rozwiązań, liczne poprawki, a także usprawniono działanie dostępnych funkcji. Co ciekawe, pojawiły się też pogłoski na temat kolejnego wydania iOS - tym razem do wersji 4.3. Aktualizacja systemu ma zostać wydana jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w połowie grudnia. Poza tym informowaliśmy o planach firmy Apple dotyczących wprowadzenia e-gazety dla urządzeń przenośnych. Apple pracuje nad nią razem z Rupertem Murdochem, znanym magnatem medialnym. Premiera The Daily przewidywana jest przed Świętami.

Pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje na temat Chrome OS. System ma zostać wprowadzony na szeroką skalę do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Wiadomość tę częściowo potwierdził Google, który stwierdził, że wersja Chrome OS pojawi się jeszcze w grudniu razem z dedykowanym mu netbookiem. Kolejne pogłoski dotyczą e-sklepu Google Music. Firma z Mountain View ma podobno problemy z porozumieniem się z wydawcami. Obawiają się oni, że nowatorski sklep z muzyką tylko pomoże piratom. Przyszły rok będzie pracowity dla Google. Firma zatrudni dodatkowe dwa tysiące osób, ogłosiła też konkurs Google Code-in skierowany do młodych programistów i pasjonatów technologii. Warto też wspomnieć o poważnej luce w dostępie do kont Google, jaką wyeliminowano w zeszłym tygodniu.

Podobno trwają prace nad wprowadzeniem Silverlighta do Xboksa, a także rozszerzenia jego możliwości w Windows Phone 7. Z kolei e-sklep dla smartfonów z tym systemem jest obecnie jednym z tańszych tego typu rozwiązań na rynku. Microsoft może mieć jednak już niedługo spore problemy z Windows Phone Marketplace. W Internecie ukazał się właśnie pierwszy program do odblokowywania systemu dla smartfonów. Zdaniem krytyków przyczyni się on znacznie do wzrostu piractw, co oczywiste zaś niespecjalnie podoba się on też samemu Microsoftowi.

Na koniec ciekawostki. Jak dowiedzieliśmy się w minionym tygodniu, wzrosła liczba fałszywych programów antywirusowych, a także zainfekowanych stron WWW. Analitycy przewidują coraz więcej zagrożeń w przyszłym roku. Zaskakującą wiadomością było natomiast stanowisko holenderskich muzyków, którzy poparli darmowe rozpowszechnianie muzyki i filmów w Sieci. Polecamy też wywiad wideo z Markiem Cieślą z ALLPlayera, firmy może nie tak wielkiej jak Apple, Google czy Microsoft, ale z naszego polskiego podwórka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)