Apple kupuje C3 Technologies - powstanie konkurencja dla Google Maps?

Apple kupuje C3 Technologies - powstanie konkurencja dla Google Maps?

Wojciech Cybulski
30.10.2011 23:30

Firma Apple kupiła koleją spółkę odpowiedzialną za tworzenie cyfrowych map terenu. Jak informuje 9to5Mac, nowym nabytkiem amerykańskiego giganta jest C3 Technologies, szwedzka firma odpowiedzialna za tworzenie fotorealistycznych map 3D.

C3 Technologies opracowało interesującą technologię generowania map 3D na podstawie zdjęć. Choć o podobnych projektach słyszeliśmy już wcześniej, rozwiązania zastosowane przez C3 Technologies dają imponujące efekty. Trójwymiarowe mapy terenu utworzone przez szwedów zaskakują szczegółowością i realizmem. Do ich utworzenia wykorzystywane są samoloty, które z wysokości 500 metrów wykonują zdjęcia terenu. Następnie materiał fotograficzny zostaje poddany obróbce i na jego podstawie generowany jest trójwymiarowy model terenu. By przekonać się, jak dalece mapy te przewyższają jakością Google Maps, trzeba obejrzeć jeden z filmów demonstracyjnych przygotowanych przez firmę.

Warto zauważyć, że to już kolejne przejęcie firmy z branży topograficznej wykonane przez Apple. W 2009 roku producent iPhone'ów kupił Placebase, zaś rok później wszedł w posiadanie Poly9. Być może Apple pracuje nad własnymi mapami dla działających pod kontrolą systemu iOS urządzeń mobilnych. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że iPad 2 i zaprezentowany niedawno iPhone 4S posiadają wydajne układy graficzne, które nie powinny mieć problemów z płynnym wyświetlaniem nawet bardzo szczegółowych map 3D.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)