Magazyn Fortune opublikował ranking "Najbardziej podziwianych firm na świecie" (World's Most Admired Companies) na rok 2021. Pierwsze miejsce przypadło firmie Apple. Tym samym amerykański gigant podtrzymał dominację w tym zestawieniu już od prawie półtorej dekady.

bEUUUlit

Apple po raz czternasty zgarnia to prestiżowe wyróżnienie. Całe podium jest wypełnione potentatami świata technologii, bo drugie miejsce zajął Amazon (lider handlu internetowego i usług chmury obliczeniowej dla biznesów), a trzecie - Microsoft.

"Po roku, w którym ludzkość bardziej niż kiedykolwiek, polegalała na gigantach technologii - to bardzo adekwatne, że pierwsze trzy miejsca w rankingu zajmują Apple, Amazon i Microsoft." - możemy wyczytać w zestawieniu magazynu Fortune.

Ranking powstał w oparciu o sondaż przeprowadzony wśród 3800 dyrektorów, menedżerów i analityków korporacji.

Pod uwagę brane były firmy o dochodach minimum 10 miliardów dolarów rocznie. Kryteria, jakie były brane pod uwagę w wyborze rankingu to między innymi: umiejętność do przyciągania utalentowanych pracowników, jakość zarządzania i produktów, opłacalność inwestycji, a także odpowiedzialność społeczna.

bEUUUliv

Warto przy okazji wspomnieć, że magazyn Fortune skompilował także listę najbardziej przecenianych i najmniej docenianych dyrektorów generalnych korporacji - w oparciu o głosy dyrektorów i menedżerów największych firm.

Pierwsza trójka najbardziej przecenianych CEO wygląda następująco:

Jeśli chodzi o najbardziej niedocenianych CEO - uznano, że są nimi:

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (63)
bEUUUljr