Apple najbardziej podziwianą firmą na świecie. Po raz 14-sty z rzędu

Apple najbardziej podziwianą firmą na świecie. Po raz 14-sty z rzędu

fot. Roy Rochlin/WireImage
fot. Roy Rochlin/WireImage
01.02.2021 17:48, aktualizacja: 01.02.2021 20:16

Magazyn Fortune opublikował ranking "Najbardziej podziwianych firm na świecie" (World's Most Admired Companies) na rok 2021. Pierwsze miejsce przypadło firmie Apple. Tym samym amerykański gigant podtrzymał dominację w tym zestawieniu już od prawie półtorej dekady.

Apple po raz czternasty zgarnia to prestiżowe wyróżnienie. Całe podium jest wypełnione potentatami świata technologii, bo drugie miejsce zajął Amazon (lider handlu internetowego i usług chmury obliczeniowej dla biznesów), a trzecie - Microsoft.

"Po roku, w którym ludzkość bardziej niż kiedykolwiek, polegalała na gigantach technologii - to bardzo adekwatne, że pierwsze trzy miejsca w rankingu zajmują Apple, Amazon i Microsoft." - możemy wyczytać w zestawieniu magazynu Fortune.

Ranking powstał w oparciu o sondaż przeprowadzony wśród 3800 dyrektorów, menedżerów i analityków korporacji.

Pod uwagę brane były firmy o dochodach minimum 10 miliardów dolarów rocznie. Kryteria, jakie były brane pod uwagę w wyborze rankingu to między innymi: umiejętność do przyciągania utalentowanych pracowników, jakość zarządzania i produktów, opłacalność inwestycji, a także odpowiedzialność społeczna.

Warto przy okazji wspomnieć, że magazyn Fortune skompilował także listę najbardziej przecenianych i najmniej docenianych dyrektorów generalnych korporacji - w oparciu o głosy dyrektorów i menedżerów największych firm.

Pierwsza trójka najbardziej przecenianych CEO wygląda następująco:

Jeśli chodzi o najbardziej niedocenianych CEO - uznano, że są nimi:

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)