Apple News Magazines, czyli „Netflix” z prasą odnaleziony w becie iOS 12.2

Apple News Magazines, czyli „Netflix” z prasą odnaleziony w becie iOS 12.2

Apple News Magazines, czyli „Netflix” z prasą odnaleziony w becie iOS 12.2
Piotr Urbaniak
26.01.2019 15:39

Apple wreszcie zrobi użytek z nabytego w 2018 r. serwisu Texture, internetowego agregatora prasy, donosi 9to5Mac. W becie iOS 12.2 odnaleziono ślady nowej usługi Apple News Magazines.

Texture nazywane jest prasowym Netfliksem; pozwala uzyskać dostęp do ponad 200 znanych periodyków, takich jak The New Yorker czy Time, w cenie 9,99 dol. za miesiąc. W marcu ubiegłego roku serwis przejęło Apple, ale pomijając decyzję o zamknięciu klienta dla Windowsa, nie przeprowadzono żadnych większych zmian. Aż do teraz.

Z doniesień 9to5Mac wynika, że Texture stanie się integralną częścią iOS 12.2 jako Apple News Magazines, gdzie – zgodnie z nazwą – wejdzie w skład usługi Apple News.

Źródło: 9to5Mac
Źródło: 9to5Mac

Co ciekawe, jak informują dziennikarze, firma z Cupertino równolegle planuje ponoć start agregacyjnej usługi abonamentowej, która połączy subskrypcje na muzykę, programy telewizyjne i właśnie prasę w całość. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o jakąś specjalną ofertę czy jedynie rabat dla użytkowników korzystających regularnie z większej liczby serwisów.

AirPods 2 z „Hej, Siri!”

Niejako przy okazji ujawniono też, że beta iOS 12.2 zawiera ostateczne potwierdzenie wsparcia dla komendy „Hej, Siri!” w nadchodzących słuchawkach AirPods 2.

Wiadomo, że parując słuchawki ze smartfonem, użytkownik zostanie poproszony o skonfigurowanie asystentki i będzie mógł to zrobić poprzez bezpośrednie wywołanie do słuchawek, co odróżnia AirPodsy drugiej generacji od obecnego modelu, w którym Siri aktywuje się stuknięciem.

Źródło: 9to5Mac
Źródło: 9to5Mac

Stabilne wydanie iOS 12.2 ukaże się najprawdopodobniej w II kw. 2019 r., co oczywiście sugeruje też przypuszczalną datę premiery AirPodsów 2 i usługi Apple News Magazines.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)