Apple Pay na Macu – jak dodać kartę i jak płacić za zakupy internetowe

Apple Pay na Macu – jak dodać kartę i jak płacić za zakupy internetowe

Apple
Apple
19.06.2018 11:36, aktualizacja: 19.06.2018 12:38

Apple Pay już działa w Polsce i możemy z jego pomocą korzystać płacić kartami 8 banków. Kartę można przypisać nie tylko na iPhonie, ale też na Macu, jeśli jest to model z wbudowanym Touch ID.

Czytnik linii papilarnych Touch ID jest zamontowany w MacBookach Pro i Air wyprodukowanych w 2016 roku lub później. Znajdziecie go po prawej stronie paska Touch Bar, w tym samym miejscu co włącznik. By skorzystać z Apple Pay na Macu trzeba oczywiście mieć skonfigurowaną autoryzację Touch ID i być zalogowanym do konta iCloud, z którym zostanie powiązana karta płatnicza.

Na tych MacBookach w ustawieniach znajduje się sekcja Wallet i Apple Pay. To tu możemy dodać kartę podając jej dane lub skanując informacje webcamem. Jeśli chcemy przypisać tę samą kartę, z której już korzystamy w iTunes, wystarczy podać jej kod zabezpieczający CVV.

350248037492549569

Następnie macOS połączy się z bankiem wydającym kartę i zweryfikuje podane informacje i wyświetli nam warunki korzystania z Apple Pay do zaakceptowania. Po tym kroku wszystko powinno już działać.

Płacenie w sklepach internetowych na Macu wymaga, byśmy odwiedzali je w Safari. Jeśli korzystamy z MacBooka z Touch ID, możemy potwierdzić płatność dotykając czytnika linii papilarnych. W tym przypadku po wybraniu płatności Apple Pay zobaczymy okienko z możliwością wyboru karty, a na pasku Touch Bar strzałkę wskazującą, gdzie należy przyłożyć palec. W niektórych sklepach można też płacić przez Apple ID, korzystając z Maca bez możliwości autoryzacji płatności, ale posiłkując się iPhonem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)