Apple Pay w Watchu – pokazujemy, jak płacić za pomocą smartzegarka

Apple Pay w Watchu – pokazujemy, jak płacić za pomocą smartzegarka

19.06.2018 12:00, aktual.: 19.06.2018 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś do Polski została wprowadzona usługa płatności Apple. Dzięki temu można już zostawić kartę płatniczą w domu i korzystać z iPhone’a lub Apple Watcha podczas płatności zbliżeniowych. Usługa promowana jest jako bezpieczna i wygodna. Zanim jednak zapłacimy smartwatchem Apple, należy skonfigurować Apple Pay.

Krok 1: upewnij się, że twój bank obsługuje Apple Pay

Usługa Apple Pay bazuje na emulacji karty płatniczej (HCE) i komunikacji z terminalami płatniczymi z wykorzystaniem modułu NFC. W celu skorzystania z Apple Pay muszą być zatem spełnione dwa warunki – po pierwsze, twój bank na mocy umowy z Apple musi oferować emulację karty płatniczej. Po drugie, urządzenie Apple musi być wyposażone w moduł NFC. Tutaj mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Apple Watcha – wszystkie generacje obsługują Apple Pay. Listę obsługiwanych banków przygotowaliśmy pod tym adresem.

Obraz

Krok 2: dodaj swoją kartę płatniczą do aplikacji Wallet

Kartę trzeba dodać w aplikacji Watch na iPhonie, nawet jeśli wcześniej dodaliśmy kartę płatniczą na smartfonie. Wchodzimy do aplikacji Watch, następnie na liście ustawień wybieramy Wallet. Teraz należy kliknąć na Dodaj kartę kredytową/debetową. Kartę można dodać na dwa sposoby – wykonując zdjęcie iPhonem lub wprowadzając dane ręcznie. Następny etap to weryfikacja karty, którą możemy ukończyć otrzymując wiadomość SMS z wygenerowany kodem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Krok 3: przyłóż zegarek do terminala i zapłać

Płatność Apple Watchem jest bardzo prosta i nie wymaga użycia iPhone’a. Wystarczy przyłożyć smartwatcha do terminala płatniczego. Przed dokonaniem płatności wciskamy dwukrotnie przycisk umieszczony na prawym boku. Wówczas pojawi się ekran z wybraną kartą płatniczą, pozostaje tylko skorzystać z płatności zbliżeniowej.

Obraz

W ustawieniach Wallet można zdecydować, która karta jest ustawiona jako główna. Z tego poziomu również usuniemy dodaną kartę. Wystarczy ją wybrać, a następnie w opcjach na samym dole kliknąć na Usuń kartę. Apple Watcha można również wykorzystać do potwierdzenia płatności na Maku, jeśli ten wcześniej został połączony ze smartwatchem i znajduje w jego pobliżu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)