Apple Pay w Watchu – pokazujemy, jak płacić za pomocą smartzegarka

Apple Pay w Watchu – pokazujemy, jak płacić za pomocą smartzegarka19.06.2018 12:00
Apple Pay w Watchu – pokazujemy, jak płacić za pomocą smartzegarka

Dziś do Polski została wprowadzona usługa płatności Apple. Dzięki temu można już zostawić kartę płatniczą w domu i korzystać z iPhone’a lub Apple Watcha podczas płatności zbliżeniowych. Usługa promowana jest jako bezpieczna i wygodna. Zanim jednak zapłacimy smartwatchem Apple, należy skonfigurować Apple Pay.

Krok 1: upewnij się, że twój bank obsługuje Apple Pay

Usługa Apple Pay bazuje na emulacji karty płatniczej (HCE) i komunikacji z terminalami płatniczymi z wykorzystaniem modułu NFC. W celu skorzystania z Apple Pay muszą być zatem spełnione dwa warunki – po pierwsze, twój bank na mocy umowy z Apple musi oferować emulację karty płatniczej. Po drugie, urządzenie Apple musi być wyposażone w moduł NFC. Tutaj mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Apple Watcha – wszystkie generacje obsługują Apple Pay. Listę obsługiwanych banków przygotowaliśmy pod tym adresem.

350248037911979969

Krok 2: dodaj swoją kartę płatniczą do aplikacji Wallet

Kartę trzeba dodać w aplikacji Watch na iPhonie, nawet jeśli wcześniej dodaliśmy kartę płatniczą na smartfonie. Wchodzimy do aplikacji Watch, następnie na liście ustawień wybieramy Wallet. Teraz należy kliknąć na Dodaj kartę kredytową/debetową. Kartę można dodać na dwa sposoby – wykonując zdjęcie iPhonem lub wprowadzając dane ręcznie. Następny etap to weryfikacja karty, którą możemy ukończyć otrzymując wiadomość SMS z wygenerowany kodem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Krok 3: przyłóż zegarek do terminala i zapłać

Płatność Apple Watchem jest bardzo prosta i nie wymaga użycia iPhone’a. Wystarczy przyłożyć smartwatcha do terminala płatniczego. Przed dokonaniem płatności wciskamy dwukrotnie przycisk umieszczony na prawym boku. Wówczas pojawi się ekran z wybraną kartą płatniczą, pozostaje tylko skorzystać z płatności zbliżeniowej.

350248037912242113

W ustawieniach Wallet można zdecydować, która karta jest ustawiona jako główna. Z tego poziomu również usuniemy dodaną kartę. Wystarczy ją wybrać, a następnie w opcjach na samym dole kliknąć na Usuń kartę. Apple Watcha można również wykorzystać do potwierdzenia płatności na Maku, jeśli ten wcześniej został połączony ze smartwatchem i znajduje w jego pobliżu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)