Apple potwierdza: iPhone 12 nie ukaże się we wrześniu 2020 r.

Strona głównaApple potwierdza: iPhone 12 nie ukaże się we wrześniu 2020 r.
31.07.2020 15:32
render iPhone 12, fot. Max Weinbach/EverythingApplePro
render iPhone 12, fot. Max Weinbach/EverythingApplePro

Zazwyczaj Apple wydaje na rynek nowe iPhone'y corocznie we wrześniu. Tym razem jednak firma nie będzie w stanie tego zrobić. Potwierdziły się więc krążące od miesięcy plotki, o których donosiliśmy przy niejednej okazji.

bELbTgoR

Oficjalne ogłoszenie opóźnienia tegorocznych iPhone'ów było poprzedzone komunikatem filmy Qualcomm, który zapowiadał przesunięcie wydania flagowców z 5G (a do takiego grona zaliczają się nadchodzące iPhone'y).

Dobre wieści są jednak takie, że nowa seria iPhone'ów będzie dostępna w tym roku - po prostu wejdzie do sprzedaży nieco później.

Nie wiemy jednak dokładnie kiedy. Istnieje natomiast nadal szansa, że wrześniowa konferencja dotycząca premiery nowych iPhone'ów odbędzie się w swoim zwyczajowym terminie.

bELbTgoT

iPhone 12 ma być pierwszym smartfonem w portfolio Apple z obsługą sieci 5G. Oprócz tego należy spodziewać się w najnowszej linii nowych układów A14, ekranów OLED we wszystkich moedlach oraz potrójnych kamer z czujnikami głębi 3D.

Prawdopodobną przyczyną przesunięcia premiery jest - tak jak spekulowano w marcu - koronawirus i jego wpływ na łańcuch zaopatrzeniowy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELbTgpP