Apple pracuje nad ładowaniem bez przewodów i mat indukcyjnych

Apple pracuje nad ładowaniem bez przewodów i mat indukcyjnych

Apple pracuje nad ładowaniem bez przewodów i mat indukcyjnych
29.01.2016 16:20, aktualizacja: 01.02.2016 10:29

Czas pracy na jednym ładowaniu oscylujący około 1-2 dni jest jedną z większych bolączek dzisiejszych smartfonów. Najpopularniejszym sposobem ładowania wciąż pozostaje przewodowe, głównie ze względu na krótszy czas ładowania akumulatora, niż ma to miejsce w przypadku ładowania indukcyjnego. Apple pracuje jednak nad trzecią drogą: chce ładować bez przewodów, ale także bez ładowarek indukcyjnych w formie wykorzystywanej dzisiaj.

Jak informuje Bloomberg, założeniem nowej koncepcji jest możliwość bezprzewodowego ładowania urządzenia za pomocą oddalonej stacji. iPhone nie musiałby spoczywać na powierzchni, która przekazywałaby energię do akumulatora. Jedynym ograniczeniem byłaby wówczas odległość od ładowarki. Na podstawie dotychczasowych osiągnieć w tej kwestii, można zakładać, że będzie to maksymalnie kilka metrów.

Obraz

Jak twierdzą anonimowe źródła, to właśnie nowa koncepcja ładowania, jest aktualnie priorytetem dla działu rozwoju Apple’a. Nic w tym dziwnego: stanowi ona kolejny krok w doskonaleniu tego, na co firma kładzie największy nacisk od zawsze: wrażeń użytkownika. Stworzenie techniki przekazywania energii do wbudowanego w smartfon akumulatora ma pozwolić na zapomnienie o oddzielnych urządzeniach: ładowarkach czy matach indukcyjnych. A to dlatego, że stację, która przesyłałaby energię miałby stanowić… komputer iMac.

Od strony technicznej, wiadomo jak dotąd niewiele. Można oczywiście zakładać, że Apple zastosuje transfer w polu elektromagnetycznym bliskim czy oscylujące pola magnetyczne, nad którymi pracuje firma w roku 2011. W zasadzie każda realizacja tego pomysłu będzie wielkim hołdem i pośmiertnym triumfem Nikola Tesli. Źródła Bloomberga twierdzą, że pierwotnie nowy sposób ładowania miał pojawić się już wraz z iPhonem 7, jego premiera odbędzie się jednak później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)