Apple przyjmuje twórcę jailbreakme.com na praktyki

Apple przyjmuje twórcę jailbreakme.com na praktyki

29.08.2011 15:22

Twórcy strony jailbreakme.com opłaciło się szukanie luk umożliwiających złamanie iPhone'a. Być może właśnie to otworzyło przed nim drogę do ciekawej kariery zawodowej.

Dziewiętnastoletni Nicholas Allegra, znany w sieci jako comex, od lat należał do społeczności hakerów „uwalniających” urządzenia firmy Apple. Jego strona, jailbreakme.com, wykorzystywała wiele luk w systemie iOS (na przykład w obsłudze plików PDF) aby złamać iPhone'a. Co ciekawe, uwolnienie urządzenia następowało po wejściu na stronę i nie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych kroków. Ponadto comex pracował z Georgem Hotzem, znanym jako gehot, nad narzędziem limera1n i brał udział przy tworzeniu obejścia umożliwiającego czytanie chronionych przez DRM książek na „uwolnionych” iPhone'ach.

Allegra, który obecnie studiuje na Uniwersytecie Browna, przyjął ofertę firmy Apple i już za dwa tygodnie rozpocznie tam pracę jako praktykant. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy haker zatrudniony przez Apple. Peter Hajas, autor jailbreaku MobileNotifier, również został przyjęty tego lata na praktyki w firmie Apple. Jailbreakerzy są utrapieniem dla firmy Apple, ale to oni znajdują większość luk w systemie iOS. W końcowym bilansie system firmy Apple wychodzi na plus, mimo że hakerzy spędzają sen z powiek osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo systemu. Okazuje się jednak, że szukanie dziur w systemie może otworzyć drzwi do potencjalnie ciekawej kariery zawodowej. Choć z drugiej strony może być tak, że Apple po prostu będzie starać się przerzedzić szeregi hakerów lub związać wymaganym podczas praktyk NDA, które uniemożliwi jailbreakerom dalszą pracę nad uwalnianiem urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)